google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Eczaneler koruyucu ekipman desteği istiyor

Eczaneler koruyucu ekipman desteği istiyor

Eczanelerde bulaş riskinin azaltılması için tüm eczane çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman desteğinin hayata geçirilmesi istenirken Kağıt reçetelerin tamamen kaldırılmasını ve elektronik reçeteye geçilmesi talep edildi

14 Mayıs 2020 - 13:41

14 Mayıs Eczacılar Haftası nedeniyle Tokat Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamada eczacıların talepleri dile getirildi. Bu sene, “Hastalıkta Sağlıkta Eczacınız Yanınızda” temasıyla kutlanan Eczacılar Haftası için görevi başında, hastalara hizmet ederken yaşamını yitiren tüm dünya eczacılarını ve eczane çalışanlarını anma amaçlı bugün Saat 14.00’de bir dakikalık bir saygı duruşunda bulunacağı duyuruldu.

Açıkmada talepler sıralandı:

Eczanelerde bulaş riskinin azaltılması için; Hastane veya serbest, tüm eczacılarımız ve eczane çalışanlarımıza kişisel koruyucu ekipman desteğinin hayata geçirilmesini bekliyoruz. Kağıt reçetelerin tamamen kaldırılmasını ve tamamen elektronik reçeteye geçilmesini talep ediyoruz. Eczane çalışma saatlerinin bölgesel özelliklere göre mümkün olduğunca kısıtlanmasını istiyoruz. Eczanelerin dezenfeksiyonunun belediyelerce yapılmasını bekliyoruz.

EKONOMİ ALANINDA TALEPLER NELER?

Eczanelerin ekonomik olarak ayakta kalabilmesi için de, Türk Eczacıları Birliği’nin yaptıklarına ek olarak; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından eczanelere yapılan geri ödemelerde uygulanan iskonto oranlarının pandemi sürecinde kaldırılmasını istiyoruz.Sosyal Güvenlik Kurumu ile Birliğimiz arasındaki ilaç alım protokolünde yer alan indirim bareminin altında kalarak Kurum'a iskonto yapmayan meslektaşlarımızın reçete başı hizmet bedellerinin iki katına çıkarılmasını talep ediyoruz. İlaç fiyatlarına göre değişen orandaki yüzdesel karlılıkların her üç kademe için 5 puan artırılmasını istiyoruz.Ekonomik destek ve teşvik paketlerinde eczacılarımızın da yer almasını istiyoruz. İlaç sanayicileri ve depocuların eczanelerin ekonomik küçülme ve giderek çöküşüne neden olan değil, tedarik zincirinin bir aktörü olarak bizlere destek olan bir tutum içinde olmasını bekliyoruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜJDELİ ZİYARET!
MÜJDELİ ZİYARET!
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0