Eğitim Bir Sen Bizde Varız dedi

Eğitim Bir Sen Bizde Varız dedi

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘BizBizeYeteriz’ kampanyasını desteklediklerini belirterek toplamda 2 milyon TL bağışta bulunduklarını söyledi. Ceylan; "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘BizBizeYeteriz’ kampanyasında BİZ olmanın gereğini yapacağımızı haykırıyor ve ‘Bizde Varız’ diyoruz” dedi.

01 Nisan 2020 - 16:05 - Güncelleme: 27 Nisan 2020 - 21:26

Üye sayısıyla Türkiye'nin ve Tokat’ın en büyük sendikalarından olan Eğitim Bir Sen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına duyarsız kalmadı.  Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘BizBizeYeteriz’ kampanyası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin ilk andan itibaren gerek milletin hassasiyeti gerekse devletin ortaya koyduğu mücadele sayesinde salgına karşı idari ve insani tedbirler noktasında önemli mesafeler kaydettiğini ifade eden Başkan Ceylan; “Özellikle sağlık hizmetlerini sunan kamu görevlisi arkadaşlarımıza sağlık çalışanı sıfatını anne, baba, evlat, eş ve kardeş sıfatlarının önüne koymak noktasındaki emsalsiz fedakârlıklarından dolayı minnettarız. Tokat Valiliğimiz ve bağlı kuruluşların kapsayıcı çalışmalarını takip ederek destek olmaya çalışıyoruz. Eğitim çalışanları henüz rahat bir nefes alamadı hijyen malzemeleri üreten okullarımız,  risk grubu yüksek işlerin takibi, planlanması ve yürütülmesi uzaktan eğitimin sorumluluğu öğrencileriyle sanal ortam dersleri oldukça etkili olarak yürütülüyor. Ben kamu idaresi ve çalışanlarımıza olağan üstü gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Biz biriz! Biz bize yeteriz!”

Eğitim Bir Sen’den 2 milyonluk bağış

Türkiye’nin en büyük STK’sı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan kampanyaya toplamda 2 milyon TL bağış yaptıklarını kaydeden Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, Devlet olarak konuya ilişkin birçok paket açıklandı. Yardımların da bu noktada önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum. Hatta daha bereketli olacağını düşünüyorum. Hayatı eve sığdırdığımız bugünlerde insanlığı, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Salgın sürecinin zihinlerimize kazıdığı eylem ‘infak’, yüreklerimizde yaşattığı değer ‘vefa’ olmalı. Vefa, ‘niye’ sorgusunun gereksiz, infak ‘kime’ sorusunu anlamsız görerek el vermek, omuz vermek, gönül ve değer vermektir. Türkiye’nin en büyük STK’sı olarak taşıdığımız sorumluluğun bilincinde olarak bir insiyatif aldık. Koronavirüsle mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan ‘Millî Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL, ‘Şimdi Vefa Vakti’ kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 Milyon TL olmak üzere toplamda 2 Milyon TL’lik bağışta bulunduk. Ayrıca sendikalarımızın genel başkanları birer aylık maaşlarını bağışladılar. Bizde illerde aynı çağrıyı teşkilatlarımız ve üyelerimizle yaparak bu iyilik yarışında geride kalmamak için mesajlarımızı verdik, gruplarımızdan temsilcilerimize çağrılarımızı yaptık. Milli Mücadele konsepti içinde yürütülen korona salgını ile mücadelede milli dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemeye çalışıyoruz. Bir millet olduğumuzun, ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuzun en güzel örnekliğini sergiliyoruz” şeklinde konuştu.

“Alınan tedbirleri sekteye uğratmak isteyenler var”

Alınan tedbirleri sekteye uğratmaya çalışanlara da tepki gösteren Ceylan, “Öyle ya da böyle milletçe el ele vererek biz bu virüsü aşacağız” diyerek açıklamasını şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘BizBizeYeteriz’ yardım kampanyasını sadece kamusal Kaynak yaratma çerçevesinde değerlendirip maniple eden ‘Biz’ olamamış çevrelere de bir çağrımız var; Bir yetimin elinden tuttuğunuzda hissedeceğiz huzuru, bir fakirin sofrasına bir tas sıcak çorba koyduğunuzda duyacağınız mutluluğu hiçbir dünyevi mutluluk kaynağından alamayacaksınız. Bu fırsatı müstevli siyasi kariyer planlarınıza kurban etmeyin, vicdanınızın sesini dinleyin. Çok ilginçtir ki, bazı hastalıklı çevreler, korona ile mücadeleye savaş açmış durumda. Yaşadığı evi ateşe vermeye çalışan hain evlat gibiler. Her şeye olumsuz kulp takmak için çırpınıp duruyorlar. Devlet ve işin uzmanları “evde kal” çağrıları yaparken, onlar, “Evde oturana kimse para vermez” haberleri yapıyorlar! “Ne yiyecek bu insanlar?” diyerek mücadeleyi sekteye uğratmaya çalışıyorlar! Nerede istismar edilecek bir nokta var, onun üzerine gidiyorlar. Yaraları kaşıyıp kanatmak için çırpınıyorlar. Sanki el ele vermiş, koronavirüsle birlikte çalışıyorlar. Alınan tedbirleri sekteye uğratmak için çırpınıyorlar.  Öyle ya da böyle milletçe el ele vererek biz bu virüsü aşacağız elbette. Asıl dert bunlar: Bağrımızdaki bu sakat, kin ve nefret dolu zihniyet. İçimize yerleşmiş virüs gibiler. 1000 yıllık milletin ayağında pranga, önümüzde takoz olan bu hasta kafalardan nasıl kurtulacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘BizBizeYeteriz’ kampanyasında zikredilen Bizden Biri olarak, tüm gücümüzle BİZ olmanın gereğini yapacağımızı haykırıyor ve ‘Bizde Varız.’ diyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI