google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Eğitim-Bir-Sen’den CHP’ye suç duyurusu!

Eğitim-Bir-Sen’den CHP’ye suç duyurusu!

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, sendika Yönetimi olarak CHP Tokat İl Başkanlığına verdikleri randevuyu iptal ettiklerini açıkladı. Ceylan, “İrademize saygı duymayan ifade hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi

27 Kasım 2020 - 00:11

Şaban Ceylan, “CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz ve yönetiminin  24.11.2020’ de talepleri doğrultusunda verdiğimiz randevuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun öğretmenler gününde öğretmenlerin iradelerini yargılayan, töhmet altına alan kutuplaştırıcı ve tahkir edici ifadelerinden dolayı iptal ettik. CHP Genel Başkanı, Türkiye'nin geleceğini yetiştiren fedakâr öğretmenlerin en mutlu gününe gölge düşürmüştür. Partisinin grup toplantısında İktidara destek veren öğretmenleri öğretmenler  gününde  hedef alarak, "Hala bu iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, ben ona öğretmen demem." diyerek öğretmenleri tahkir ve tasnif etmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Ceylan, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlerin iradesine saygı duymayan ifadeleri vicdanları yaralamış, tüm öğretmenleri üzmüştür. Öğretmenleri ayrıştıran,kutuplaştırıcı   hakareti yargıya taşıyoruz” dedi.

 

Açıklamasında sert eleştirilerde bulunan Şaban Ceylan, “Maalesef  bölücülük  politikasında  sıra Öğretmenlik mesleğine gelmiş. Öğretmenler; öğretmen katilleri ile kol kola yürüyenleri değil, istiklal ve istikbal mücadelesi verenleri destekler. Sizin zihniyetiniz, aydın ve çağdaş geçinen, ama kendileri gibi düşünmeyen herkese düşman; özü ayrımcı, ırkçı, bölücü, kin ve nefretle dolu bir zihniyet. Bu bakış açısının dışa yansıması  “Gazeteci kendisini desteklemiyorsa yandaş, Sanatçı kendisini desteklemiyorsa yalaka, Öğretmen kendisini desteklemiyorsa iradesini pazarlayan” .Eğitimciler iradelerini satmakla itham ediliyor. Biz irademizi satmadık satmayız da, siyasi tercihimizi hiç kimse sorgulayamaz. Öğretmenlik mesleğine ve bizatihi öğretmenlerimize yapılmış ağır bir hakarettir.” Diye konuştu.

Kaynak: HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali han
    1 ay önce
    Öğretmenlere asıl hakareti her defasında satarak siz verdiniz. Bir de çıkmış sendikayız diyorsunuz. Böyle sendikacılık olmaz. Hatta şunu eklemek lazım bütün sendika yöneticileri koltuk için reklam yapıyor. Hatta genel merkezde çok iyi para alıyor lar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0