EĞİTİM İÇİN HERŞEYE DEĞER

EĞİTİM İÇİN HERŞEYE DEĞER

Tokat Belediyesi ile Eğitim Bir Sen Tokat 1 No'lu Şube işbirliğinde resmi ve özel Ortaokul-lise ve dengi okul-kurumlarında bağımlılıkla mücadele, değerler eğitimi eğitim faaliyetleri, yarışmalar ve sosyal etkinlikler ile ilgili “Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

17 Eylül 2018 - 15:23 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 15:25


Tokat Belediyesi sosyal tesislerinde Kahvaltı ile başlayan programa Tokat Belediye Başkanı Av. Eyup Eroğlu, Eğitim Bir Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taşdan, İl Müdür Yardımcıları  Abdullah Gürbüz, Mustafa Erarslan tüm kademelerin Okul Müdürleri katıldı.

Toplantı açılışında Konuşan Şube Başkanı Şaban Ceylan, “2018-2019 eğitim-öğretim yılı, yaklaşık 36 Bin öğrencimiz ve 9 Bin Eğitim çalışanımız açısından yeni bir heyecan, yoğun bir çalışma dönemi ve özverilerle dolu bir süreç olarak başlıyor.  Bütün öğrencilerimize ve eğitim çalışanlarına başarılar diliyoruz” dedi.
 
Organizasyonsuzluk, sistemsizlik ve bulma arayışları
Konuşmasında “Bir eğitim sisteminin uzun vadede verimli olabilmesi, bütünü oluşturan parçaların birbiriyle uyumuna bağlıdır” diyerek devam eden Ceylan,  “Sistemden ve bütünlükten yoksun bir organizmada çelişkiler, hatalar, istikrarsızlıklar ortaya çıkacak; hedefi olmayan, günübirlik değişime giden ama asla köklü adımlar atamayan devasa bir yapı elimizde kalacaktır. Okullaşma oranlarının artmasına, okulların fizikî ve teknolojik kapasitesinin gelişmesine, öğretmen sayısında artış yaşanmasına, eğitime ayrılan kaynağın artmasına rağmen hâlâ istenilen seviyede olunmamasının temel sebebi, organizasyonsuzluk, sistemsizlik ve bulma arayışlarının bitmemesidir” dedi.

Şube Başkanı Ceylan; “Eğitim İçin Her Şeye Değer Veren önemli bir protokol daha imzalıyoruz. Tokat Belediyesi Eğitim İşbirliği Protokolü. Değerli Başkanımız Av. Eyup Eroğlu şehrin tüm problemlerinde olduğu gibi bu konuda da oldukça gayretli. Şehre vizyon katıp marka değerini yükselten bir başkanın gençleri ihmal etmesi zaten beklenmez. Bu güne kadar yaptığımız çalışmaların her daim destekçisi oldu. Sağolsunlar. Her geçen gün daha da artırarak devam ettirilmesi gereken bu çalışmaları bu protokol ile taçlandırdığı için şahsında tüm Tokat Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum”.
Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan söz alarak “şehrin eğitim ortamlarının yeni dönem için hazırdır. Yaz tatili boyunca izinlerini bile kullanmayıp Okulunda hazırlık yapan tüm arkadaşlarımıza ve destek veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Eroğlu; Gelişen Ülkemin, Şehrimin en temel dinamiği olarak öğretmenleri görmekteyim
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada “Yeni öğretim yılını kutluyorum. Hayırlı olsun. Siz Öğretmenlerimizin topluma kattığı tüm değerlere teşekkür ediyorum. Kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerimizin her türlü destekçisi olacağız. Gelişen Ülkemin, Şehrimin en temel dinamiği olarak öğretmenleri görmekteyim. Her türlü gelişen ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara şahit olmaktasınız. Bunlar dış mihraklı oyunlar olup birbirimize sıkı sıkı sarılıp kardeşlik hukuku ile mücadele ederek ekonomi üzerindeki maniplasyonları def edeceğiz. Daha tutumlu akıllı ekonomi yönetimi ile bu işi aşacağız. Dünya bize gıpta ile bakıyor. Biz de bize düşeni icra ediyor Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği hedeflere şehrimizi ülkemizi sizlerle birlikte taşıma gayretindeyiz. Bu doğrultuda bu protokolü çok önemsiyorum. Şehri imar ederken gelecek kuşaklarıda ihya etmenin heyecanın bir göstergesi olarak tüm gücümüzle bu süreçlerinize destek vereceğim. “Bir Bilenle Bilge Nesil” çalışmasında birlikte güzel iş çıkarmıştık. Bu ve benzeri çalışmaların yürütülmesinde bizlerde paydaş olarak üzerimize düşenleri yapacağız. Eğitim Bir Sen Şube Başkanımız Şaban Ceylan beye ve yönetimine bu Protokol  ve sizlerle bizi buluşturdukları için teşekkür ediyorum” dedi.
Şehrimizde yürütülen ve beğeni toplayan tüm projelerin son hali hakkında bilgi verip soruları cevaplayan Eroğlu geleceğin mimarlarına duyduğu muhabbetlerini ifade etti.  

Yapılması planlanan faaliyet ve sosyal etkinlikler şunlardır:
Medeniyet Tarihini ve Önemli Şahsiyetleri tanımaya dönük eğitimler, kültür sanat çalışmaları,
Etkili iletişim ve liderlik okulu,Eğitim çalışanlarının kişisel gelişimi için eğitimler, İletişim araçlarını kullanmak.
Bilim ve teknoloji, el becerisi kazandırma Kodlama, Bilgisayar okur yazarlığı, vb. kurslar planlamak, Mülteci-Sığınmacı okul çağındaki gençlerin eğitimlerini planlamak.
Aileyi ekonomik ve sosyal yönden koruyup desteklemek ve kadınların sosyal, bedensel, ruhsal, mesleki ve kültürel yönden gelişmesine katkıda bulunmak.
Sosyal, kültürel, sanatsal ve turistik içerikli programlar uygulayarak kentlilerin serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmek.
Kentlilerde vatandaşlık, çevre, barış, dostluk ve dayanışma bilincini geliştirici çalışmalar yapmak.
Gezi, seminer, yarışma, kitap okuma, güzel yazı yazma, Resim, Müzik, Halk Oyunları, güzel şiir okuma vb. etkinlikler planlamak.
Öğrencilerin, zekâ oyunlarıyla zihin ve sportif etkinliklerle beden sağlığına yönelik sosyal hizmetler ile öğrencilerin gelişimleri desteklemek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derdimiz ticaret değil, Tokatspor
Derdimiz ticaret değil, Tokatspor
KAPTAN BERK GURUR KAYNAĞI OLDU
KAPTAN BERK GURUR KAYNAĞI OLDU