Eğitim-Sen ve SES’ten Gazetemize ziyaret

Eğitim-Sen ve SES’ten Gazetemize ziyaret

Eğitim-Sen Tokat İl Başkanı Filiz Canbay Konuk, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Tokat İl Başkanı Derya Kaya Baygu ve SES Eş Başkanı Hüseyin Bircan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti

11 Ocak 2021 - 23:50

Eğitim-Sen Tokat İl Başkanı Filiz Canbay Konuk, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Tokat İl Başkanı Derya Kaya Baygu ve SES Eş Başkanı Hüseyin Bircan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kemal Özdilek başta olmak üzere gazete ekibinin günün kutlayan ziyaretçiler gündeme dair kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Pandemi sürecinde sağlıktan eğitime birçok sorunun ele alındığı sohbette sendika temsilcileri ile aşı polemiği üzerine bir değerlendirme de yapıldı. Covid-19 aşılama çalışmalarına değinen sendikalılar bu süreci takip ettiklerini söyledi. Öte yandan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Tokat İl Başkanı Derya Kaya Baygu yakın zamanda sorunları dile getirmek amacıyla ülke genelinde ‘Maskeler Konuşsun’ adı altında bir eylem gerçekleştireceklerini, maskelere taleplerini yazarak iletmeye çalışacaklarını söyledi. Ziyarette Erbaa’daki ‘siyanürle altın arama’ iddiaları olayına da değinildi. Konuyu yakından takip ettiklerini söyleyen sendika temsilcileri geçtiğimiz hafta bir imza kampanyası başlattıklarını ve toplanan imzaları Erbaa’ya ileteceklerini bildirdi.

Haber: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x