google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
EĞİTİM TOKAT DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI

EĞİTİM TOKAT DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI

​​​​​​​Tokat Valisi Dr Ozan Balcı’nın himayelerinde yürütülen ‘Eğitim Tokat Projesi’ kendisiyle aynı adı taşıyan dergiyle yayın hayatına başladı.

30 Aralık 2020 - 22:44

Tokat Valisi Dr Ozan Balcı tarafından hayata geçirilen Eğitim Tokat projesi hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından proje ile aynı adı taşıyan Eğitim Tokat Dergisi yayın hayatına başladı. Çıkarılan ilk sayının bir kopyası, aynı zamanda şehrin yerel edebiyatçıları olan Öğretmenlerimiz Mustafa Uçurum ve Ali Bal tarafından gazetemize hediye edildi.

Tokat Güneş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kemal Özdilek ile Yayın Danışmanımız Mehmet Aktürk’ün ağırladığı konuklar, Eğitim Tokat Dergisi’nin içeriği ile ilgili bilgi paylaştı.

Yapılan çalışma takdire şayan

Gazetemiz Yayın Danışmanı Mehmet Aktürk, dergiyi incelediğini ve yapılan çalışmanın takdire şayan olduğunu söyledi. Aktürk: “Tabi Eğitim Tokat noktasında bu çıkarmış olduğunuz dergi gerçekten de takdire şayan. Burada 2 yıl içerisinde herhalde Tokat’ta eğitim anlamında yapılan işlerin bir bütünü var. Türkiye genelinde Sayın Valimiz Dr Ozan Balcı’nın çabalarıyla bir Türkiye Projesi olan Kitap Tokat Projesi de yerini almış. Ben hediyeniz için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

İki bölümden oluşan dergide Tokat’ın tanıtımı da yapıldı

Derginin iki ana bölümden oluşturulduğunu söyleyen Eğitimci Ali Bal, ikinci bölümde Tokat’ın tanıtımının da yapıldığını söyledi. Ortaya çıkarılan yayının tüm illere dağıtılacağını dile getiren Bal şöyle konuştu: “Öncelikle misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz. Eğitim Tokat Dergisi ilk sayısı ile okurlarının karşısında. Dergimiz pandemi sürecinde başlayan eğitim faaliyetleri ve Tokat ölçeğindeki uzaktan eğitim süreciyle alakalı etkinliklerimiz olmak üzere hazırladığımız bir dergi. Dergi iki bölümden oluşuyor. Eğitimle ilgili kısmımız var ve ikinci bölümde de Tokat’ı tanıttığımız bir şehir dosyası hazırladık. Bu dosyada tanınmış yazarlarımızdan yazılar alarak, Tokat’ın tarihini, kültürünü, doğasını tanıtmaya çalıştık. Dergimiz tüm illerimize, milli eğitim müdürlüklerimiz ve bakanlığımız olmak üzere ilgili yerlere gönderilecek.

Okurlarımızın dergiyi dikkatle okumasını tavsiye ediyoruz

Tabi şunu da ifade edelim; Tokat’ta 2 yıldır çok hızlı değişim ve gelişim süreci söz konusu. Hem eğitim hem kültür anlamında Kitap Tokat Projesinden bahsettiniz. Yine Eğitim Tokat Projesi çatısı altında faaliyetini yürüten Kitap Tokat’a ait de burada özel dosyalarımız söz konusu. Okurlarımızın dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz. Sayın Valimiz Dr Ozan Balcı’ya ve sürekli bizleri destekleyen Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’ye desteklerinden dolayı, dergimize de yazılarıyla katkı sunan yazarlarımıza ve öğretmen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Haber: Dursun Ekrem Er

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x