Eğitimcilerin toplu sözleşme talepleri belirleniyor

Eğitimcilerin toplu sözleşme talepleri belirleniyor

2019 Toplu sözleşme hazırlık çalıştayı sonucunda elde edilen raporlar ile eğitimciler için toplu sözleşme öncelikleri belirlenecek

16 Nisan 2019 - 11:27

2019 Toplu sözleşme hazırlık çalıştayının açılışında konuşan Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan,  “Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı 2019” ile 2010 ve 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen çalışmaların, aradan geçen zaman zarfında değişen durum ve koşullara göre yeniden ele alınması ve hizmet kolu çalışanlarının sorunlarının yerinde ve doğru tespiti amaçladıklarını söyledi.

 Şaban Ceylan, Çalıştayın; Öğretmenler Komisyonu, Eğitim Yöneticileri Komisyonu, GİHS- THS ve YHS Çalışanları Komisyonu, Kadın Çalışanlar Komisyonu, Engelli Çalışanlar Komisyonu olmak üzere alanında uzman 80 kişi tarafından yürütüldüğünü belirtti. Elde edilen raporlar Genel Merkeze iletilecek. Diğer illerden gelen raporların birleştirilmesi ile toplu sözleşme öncelikleri belirlenecek.

Sorunlar bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır

Ele alınan konular hakkında da bilgi veren Ceylan, “Gelir vergisi oranlarının reel ücret artışı sağlayacak şekilde sabitlenmesi,3600 ek gösterge sisteminin bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde kurulması, ek ders birim ücretlerinin artırılması, istihdamda güçlük çekilen bölgelerde görev yapan öğretmenlere ilave tazminat ödenmesi, kariyer basamakları sisteminin yeniden işler hâle getirilmesi, farklı istihdam türlerinin kaldırılarak atamaların kadrolu yapılması, öğretmenlerin ve eğitim paydaşlarının mutabık kalacakları bir Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması, İdari personelin haklı beklentileri gibi birçok konu gündemimizde. Sorunların giderilmesi, çalışma şartlarının, mali, özlük ve sosyal hakların iyileştirilmesi, hem ülkemiz hem milletimiz hem kamu görevlilerimiz hem de geleceğimiz için gereklidir” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kebap tartışmasına tuz serptiler
Kebap tartışmasına tuz serptiler
Sağanak yağış sele dönüştü
Sağanak yağış sele dönüştü