Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Bünyamin Şahin arasında, 'Çeşitli Sosyal ve Bilimsel Etkinlik Düzenlenmesine Dair İşbirliği Protokolü' imzalandı.

19 Şubat 2020 - 08:56 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 19:34


Tokat'ın tanıtımına katkıda bulunmak üzere imzalanan protokol töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ta eğitim, sosyal politikalar, spor, kültür, turizm sağlık, tarım, sanayi ve altyapı gibi bir çok alanda güzel işler yapıldığını söyledi. 
 Proje çalışmalarının şehrin karar vericileri olarak hep birlikte, aşkla, şevkle yılmadan, yorulmadan, yılgınlık göstermeden, memleket ve millet sevdası ile yerine getirildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ve Üniversitemizle biraya geldik. Aynı zamanda yarına kalma adına bilimsel ve kültürel faaliyetleri de desteklememiz gerektiğini düşündük. Üniversitemizde de çok kıymetli bilim adamları var. Bu zamana kadar da çok kıymetli çalışmalar yürüttüler.“ dedi.
 Protokol ile 7 tane uluslararası sempozyum yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sempozyumlarla şehirle üniversiteyi daha çok bir araya getirmeyiz planlıyoruz. Sempozyumlara hem Türkiye'den, hem de dünyanın değişik yörelerinden konusu ile ilgili bilim adamlarımız gelecekler. Düzenlenecek sempozyumların şehrimizin tanıtımına katkısı olacak. Çok önemli ve anlamlı çalışmalar bunlar. 
 Ayrıca elde ettiğimiz çalıştay sonrası bildirileri kitap haline getirmeyi planlıyoruz. Güzel sempozyumlar olacak. Protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah 2020 yılı içerisinde belirli aylarda bu sempozyumları düzenleyeceğiz. Tokat'ın ve Türkiye'nin bilimine, kültürüne katkı sağlaması dileğiyle çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  
 Vali Dr. Ozan Balcı'nın konuşmalarından sonra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve TOGÜ Rektörü Bünyamin Şahin'in konuşmalarına müteakip protokol imza  töreni gerçekleştirildi. 

Protokolün Kapsamında Düzenlenecek Sempozyumlar Şöyle:
1. Gazi Osman Paşa Çalıştayı/Sempozyumu
2. İbn-i Kemal Çalıştayı/Sempozyumu
3. Hoca Ahmet Yesevi Çalıştayı/Sempozyumu
4. Hacı Bektaş-ı Veli Çalıştayı/Sempozyumu
5. Necati Sepetçioğlu Çalıştayı/Sempozyumu
6. Fuat Sezgin Çalıştayı/Sempozyumu
7. İmam Maturidi Çalıştayı/Sempozyumu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....