Ekonomide istikrar Kalkanı Paketine Turhal’dan destek

Ekonomide istikrar Kalkanı Paketine Turhal’dan destek

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi"ni değerlendirdi. Çenesiz Koronavirüsün yaratacağı tahribatı azaltacak önlemler paketi ile alınan tedbirlerin iş dünyasını memnun ettiğini belirtti

23 Mart 2020 - 14:11

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, Koranavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı  paketi" ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çenesiz Koronavirüsün yaratacağı tahribatı azaltacak önlemler paketi ile alınan tedbirlerin iş dünyasını memnun ettiğini belirtti.

 

Destek paketinin yerinde ve zamanında yapılmış bir müdahale olduğunu söyleyen Oda Başkanı, “Turhal Ticaret ve Sanayi Odası olarak 17 Mart tarihinde covid19'un Turhal’a sosyal ve ekonomik etkilerini özetleyen işletmelerin talep ve önerilerini içeren detaylı bir raporu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile yetkililere ilettik. Üyelerimizden gelen bu taleplerin pek çoğunun “Ekonomik istikrar paketinde” yer aldığını görüyoruz. Bu memnuniyet verici bir durum. Ancak, alınan bu tedbirlerin yanında kırsal kesimde tarımda uğraşan çiftçilere yönelik önlemlerin alınmasının da şart olduğunu düşüyoruz ve diğer problemler ile çözümleri ve yapılacak desteklerin bu paket den sonrada peyderpey devam ettirileceğine inanıyoruz. Üretim, ticaret ve istihdam yara almadan devam edecek. Halkımızın hassasiyeti, devletimizin tedbirleri, birlikten kuvvet doğar mantığı ile bu zor süreci en az zararla atlatacağımıza olan inancım tamdır.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI