Elimiz, kolumuz sizsiniz

Elimiz, kolumuz sizsiniz

Tokat Basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Basın’ın kamu adına denetim yaparak önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Vali Ozan Balcı, “Benim için basın çok önemli. Basın, kamu adına denetim yapıyor. Bizim yaptığımız işler sizin sayenizde vatandaşlarla paylaşılıyor. Sizler bizim tabiri caizse elimiz, kolumuz oluyorsunuz” dedi

08 Ocak 2019 - 20:02

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Yaklaşık 2 ay önce göreve başlayan Vali Balcı aynı zamanda bir tanışma toplantısı olduğunu belirttiği kahvaltılı toplantıda yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Tokat Basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Balcı, “Allah, hepinize güç, kuvvet versin. Memleketin, milletin ilerlemesi ve yükselmesi için, huzur ve refah için Allah sizlere hayırlı güzel işlere imza atmayı nasip etsin” diyerek temennilerini iletti.

Basın’ın kamu adına denetim yaparak önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Vali Ozan Balcı, “Benim için basın çok önemli. Basın, kamu adına denetim yapıyor. Bizim yaptığımız işler sizin sayenizde vatandaşlarla paylaşılıyor. Siz vatandaşla bizim aramızda bir köprü oluyorsunuz. Bu nedenle ben, basının çalışmalarını anlamlı ve önemli buluyorum. Basın çalışanlarının emeklerini de göz ardı edemeyiz. Yağmur, çamur, gece, gündüz, yaz, kış demeden fedakar bir şekilde haber peşinde koşup, haberleri derleyip toplayıp vatandaşlarımızın bilgisine sunuyorsunuz. Bu yoğun çabayı, gayreti ve emeği ben bizzat görüyorum. Basın mensupları bizim yaptığımız işleri kamuyla paylaşıyorlar. İnsanlar da bu sayede memleketi için, bölgesi için neler yapıldığından haberdar olabiliyor. Tokat’ta en küçük yerleşim yerinde bile yapılanları sizler sayesinde vatandaşla buluşturuyoruz. Sizler bizim tabiri caizse elimiz, kolumuz oluyorsunuz” diye konuştu.

 

KAMUDA VERİMLİ HİZMET İÇİN DENETİM ÖNEMLİ

Basının denetleme ve uyarma görevine de vurgu yapan Vali Ozan Balcı, “Basının denetleme ve uyarma görevi de var. Kamu hizmetlerinin daha iyi, verimli ve etkin yürüyebilmesi açısından bu denetim görevini de çok önemli buluyorum. 2 aylık görev sürecim içerisinde de Tokat’ta bu anlamda büyük bir başarı olduğunu gördüm. İnşallah bundan sonra da hep beraber güzel işler yapacağız. Memleketimizin, Tokat’ımızın, insanlarımızın yükselmesi, gelişmesi, huzuru ve refahı için canla başla çalışarak değer üretmemiz lazım. Aşkla, şevkle, adaletle şefkatle, merhametle Tokat’ımız için ve Tokatlı hemşerilerimiz için çalışmak bizim çalışma prensibimiz. Bunu yaparken de mücadeleci olacağız. Yılmayacağız ve yılgınlık göstermeyeceğiz. Kalkınmayı, ilerlemeyi hedefleyeceğiz. Bunu da tek başına kimse yapamaz. Biz şehrimiz için hep birlikte çalışacağız” dedi.

Tokat’ın bin yıllık kadim bir şehir olduğunu belirten Vali Balcı, elmas değerinde 7 ovasıyla tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Kültür ve turizm çalışmalarının yüreklendirilmesi gerektiğini belirtirken ‘Eğitim Tokat’ ve ‘Spor Tokat’ projelerinden bahsetti. Sosyal destek çalışmalarına da değinen Vali Balcı, devletin sıcak ve şefkat elini her vatandaşa hissettireceklerini söyledi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza