Emeklinin TOKİ hayali gerçek oluyor

Emeklinin TOKİ hayali gerçek oluyor

TOKİ konut projesi hakkında açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, emeklilere özel 436 adet yapılacak olan konut projesinin inşaatının kaldığı yerden devam ettiğini ve 19 Nisan 2019 da teslim edileceği müjdesini verdi.

26 Ocak 2018 - 11:58 - Güncelleme: 29 Ocak 2018 - 17:20

TOKİ bölgesinde basın mensuplarına Projenin sekteye uğramasıyla ilgili bilgi veren Tokat Belediye Bakanı Eyüp Eroğlu;  “Herkesinde bildiği gibi iki yıla yakın zamandır burada inşaatlar başlamıştı. Projeyi alan firmanın bir takım maddi sıkıntıları olması ve işi yürütememeleri neticesinde yapılan ihale ve sözleşme feshedilmişti. Bu fesih işlemlerinin hemen akabinde TOKİ tarafından yeniden ihale sürecine çıkılarak Tuna İnşaat firması ile yola devam ediliyor ve inşaata başlandı”.dedi

Proje hakkında firma yetkilerinden bilgi alan Eroğlu; Eylül ayında anlaşmanın sağlanmasıyla projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Tokat halkının TOKİ’nin projelerine çok teveccüh ettiğini ve proje hakkında sürekli sorular yöneltildiğini söyleyen Eroğlu, ” Toplam 436 adet konut yapılmakta, burası ilk etapta sosyal konut olacak. Emeklilerimize ve ev sahibi olmayan vatandaşlarımıza öncelik verilecek. Alınacak kayıtlara göre ilk etapta emeklimiz ve evi olmayanlara ev verilecek. Yapılan konut sayısından az başvuru olma durumunda yine belirli kriterler göz önüne alınarak vatandaşlarımız ev sahibi yapılacak. Konut sayısından çok daha fazla bir başvuru durumunda kriter elemesi akabinde kura çekimi de yapılacak” diye konuştu.

                Kayıtların TOKİ ile yapılacak olan görüşmeler neticesinde netleşeceği bilgisini veren Eroğlu,  kayıtların haziran-temmuz ayı gibi başlayabileceğini söyledi.  Eroğlu, TOKİ projelerinde kâr amacı güdülmediği için inşaat çalışmalarının biraz ilerlemesi gerektiğini ve bu şekilde maliyetlerin ortaya çıkarılarak hakkımıza satışa sunulacağını belirtti.

Önceki projelerde olduğu gibi bu konutlarda da banka kredisinin kullanılabileceği bilgisine yer veren Eroğlu, diğer detayların önümüzdeki aylarda daha da netlik kazanacağını ve vatandaşın proje ile ilgili kafalardaki soru işaretlerinin giderileceğini vurguladı.

Proje dâhilindeki konutlar la ilgili bilgi paylaşan Eroğlu,  “Proje; altışar katlı yirmi sekiz bloktan oluşan 436 daire. Projenin içinde de bir tane iş merkezi olacak. evler  metrekare  anlamında  3+1’ler 100 metre kare , 2+1’ler 85 metre kare, 1+1 ler 75 metre kare olarak düşünülüyor. Tokat’ımızda sosyal konuta çok ihtiyaç var. Belediyemizin sosyal konut çalışmaları neticesinde on sekiz ilde başlatılan konut çalışmalarına TOKİ Başkanı Ergün bey ile konuşmamız neticesin de Tokat’ımızı da dahil ettirdik. İnşallah evler önümüzdeki yılın nisan ayı gibi bitip vatandaşlarımıza anahtarları teslim edilecek. Ev sahibi olacak hemşerilerime şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 Başvuru şartlarıyla ilgili bir soru üzerine Eroğlu, Başvuru için herhangi bir derneğe üyeliğe gerek olmadığını, emekli  olan herkesin bunu belgelediği taktirde başvurabileceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile