EMİRSEYİT’TE ENGELLER KALKIYOR
Reklam

EMİRSEYİT’TE ENGELLER KALKIYOR

Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl “Engelli hayatı engelsiz hayata” dönüştürmek için başlattığı kampanya doğrultusunda beldede bulunan dört engelli vatandaşa akülü ve tekerlekli sandalye hediye etti.

02 Ekim 2017 - 11:07

Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl “Engelli hayatı engelsiz hayata” dönüştürmek için başlattığı kampanya doğrultusunda beldede bulunan dört engelli vatandaşa akülü ve tekerlekli sandalye hediye etti. Özellikle toplu taşama ve yapılan yeni hizmet binalarında engellilerin gözetildiğinde belirten Başkan Ağıl, “Beldemiz sınırları içerisinde yaşayan dört tane engelli çocuğumuz vardı. Bunları daha önce iki tanesine akülü araba hediye etmiştik. Bunlar yeniden hayatı yaşamaya başlamışlardı. Bugünde yine beldemizde yaşayan 20 yaşında ki Hanife Dağ kardeşimize tekerlekli sandalye hediye ederek inşallah engelli hayatı engelsiz hayata dönüştürmeye çalıştık. Bu kardeşimiz bu araçla istediği yere gidip gezecek. Yine belde sınırlarımız içerisinde engelli kardeşlerimizin diğer vatandaşlarımızın faydalandığı her türlü hizmetten faydalanmaları için, toplu taşıma araçlarımıza engeli insanlarımızın rahatça inip bineceği bir şekilde araçlarımızın dizaynını yaptık. Yine aynı şekilde kültür merkezi yapmıştık buraya da engelli kardeşlerimizin rahatla gidip çıkacağı giriş çıkış rampaları yaptık” ifadelerini kullandı.

 

İÇME SUYU SIKINTISINA JET ÇÖZÜM

Yaz aylarının kurak geçmesinden dolayı yaşanan içme suyu sıkıntılarına hızlıca çözüm bulduklarını ve yaklaşan kış ayı öncesi 35 bin metrekare kilitli parke yaptıklarını ifade eden Emirseyit Belediye Başkanı Ertuğrul Ağıl, “Ayrıca beldemize 2017 yılı içerinde yaklaşık 35 bin metre karelik stabilizelik alanın kilitli tip parke taşı döşenme işini sağladık. Bu sene kurak mevsim şartlarından dolayı içme suyu sıkıntısı yaşadı. Biz bu içme suyunun en azami ölçüde nasıl çözüme kavuştururuz diye düşündük. Kaynak sularımızı tekrar gözden geçirerek çalışmalar yaptık. Yaklaşık saniyede 4, 5 litre suya kavuşturacak yeni su gözleri ilave ettik. Bunun haricinde beldemizde ki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında şuana kadar yapmış olduğumuz çalışmalar devam etmekte ve devam da edecek” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Uçar
    10 ay önce
    Allah razı olsun Böyle hayırlı isleride ancak hayırlı insanlar yapar Başkanım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x