EMLAK PİYASASI HAREKETLENİYOR

EMLAK PİYASASI HAREKETLENİYOR

Tokat Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dilek Eroğlu, "Faiz oranlarının düşmesi ciddi anlamda piyasalara hareket getirdi. Sadece konut kredi oranlarının değil mevduat faizlerinin de düşmesi piyasayı hareketlendirdi” dedi.

18 Şubat 2020 - 09:12

Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2020 yılının ilk toplantısını Tokat Doğa Butik Otel'de gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda konuşma yapan Dernek Başkanı Dilek Eroğlu 2020 yılı başlangıcında geçen senelere oranla bu yıl emlak piyasasının canlandığını, yıl içerisinde bu canlanmanın daha da artacağını dile getirdi. 
Rakamları değerlendiren Eroğlu, "Faiz oranlarının düşmesi ciddi anlamda piyasalara hareket getirdi. Sadece konut kredi oranlarının değil mevduat faizlerinin de düşmesi piyasayı hareketlendirdi. Emlak artışlarının en büyük nedeni bu faiz oranlarındaki düşüştür. Yıl içerisinde ev fiyatlarında da artış beklemiyoruz. Bu da bizim pazarımızı artıyor" dedi. 

Taşınmaz Ticareti hakkında yönetmelik ile emlakçılık sektöründe yeni bir dönem başladığını söyleyen Başkan Eroğlu, “Yeni, yönetmeliğe göre herkes emlak danışmanlık ofisi açamayacak. Emlak danışmanlık ofisi açılması için yetki belgesi gerekiyor.  1 Eylül'de beklediğimiz yasa ile Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler artık emlakcılık yapamayacak” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....