Emniyet’in desteğiyle Çinicilik öğreniyorlar

Emniyet’in desteğiyle Çinicilik öğreniyorlar

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Gençlik Merkezi’nde “Çinicilik Kursu” veriliyor.

03 Temmuz 2019 - 10:09

"Çocuklar, Gençler! Onbeşliler Atalarının İzindeler" projesi kapsamında, Tokat  İŞKUR il Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde kursiyerler Çini Boyama Sanatı Kursu alıyor.

Gençlere yönelik olarak düzenlenen kurs, 6 Mayıs 2019 tarihinde başlamıştı. Haftada 3 gün ve günde 8 saat olmak üzere toplamda 11 hafta sürecek olan çinicilik kursu 22 Temmuz tarihinde sona erecek.  Kursa katılan kursiyerlere, katıldıkları her tam fiili kurs günü için İŞKUR tarafından kursiyer zaruri gideri 40 TL ödeniyor.  Kurs bitiminde kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sertifikaları verilecek.

Kursiyerleri ziyaret eden Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu da Çinicilik kursunun incelikleri hakkında kurs öğretmeninden bilgi alırken kursiyerlerle Çinicilik sanatı üzerine sohbet etti. Topaloğlu, kursiyerlere başarı diledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT'TAN 3 FİRMA O LİSTEDE
TOKAT'TAN 3 FİRMA O LİSTEDE
ALİ ŞEVKİ EREK TOKAT’TA
ALİ ŞEVKİ EREK TOKAT’TA