Emniyet Müdürü ‘Uyuma’yı ihbar yaparak tanıttı

Emniyet Müdürü ‘Uyuma’yı ihbar yaparak tanıttı

Vatandaşlar uyuşturucu kaynaklı ihbar ve bildirimleri cep telefonu aracılığıyla konuşmadan da anında yapabilmesini sağlayan ‘Uyuma’ adlı uygulamayı Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu uygulamalı tanıttı. Cep telefonuna indirdiği uygulamadan ihbarda bulunan Müdüre 155 İhbar Hattı anında dönüş yaptı

11 Ocak 2019 - 13:04

Geçtiğimiz aylarda Google Play ve App Store üzerinden yayınlanan 'Uyuma' isimli uygulama ile vatandaşlar uyuşturucu kaynaklı ihbar ve bildirimlerini anında yapabiliyorlar. Bu sayede acil durumlarda güvenlik güçleriyle iletişime geçerken, yaşanan vakit kayıplarının da önüne geçilmiş olunuyor.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, 2018 yılı Değerlendirme toplantısında ‘Uyuma’ uygulamasını tanıtarak herkesin bu uygulamayı cep telefonuna indirmesini istedi. Topaloğlu, “Uyuma uygulaması ihbar hattı 155 gibi. Konuşmadan ihbarda bulunabiliyorsunuz. O uygulamayla bildirdiğinizde ihbar hattımıza düşüyor. İlgili ekip bulunduğunuz yere yönlendiriliyor ve hemen uyuşturucu ekipleri geliyor” dedi.

İHBARDA BULUNDU, EKİPLER ANINDA DÖNDÜ

Vatandaşların uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon hazırlandığını belirterek uygulama hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, o esnada bulunduğu noktadan cep telefonuna indirdiği uygulama sayesinde deneme amaçlı bir ihbarda bulundu. Müdür Topaloğlu’nun bulunduğu konum uygulama sayesinde 155 İhbar Hattına ulaştı. Yaklaşık 1 dakika içerisinde 155 İhbar Hattından Müdür Topaloğlu’nun cep telefonunu arayan polis, ekip göndermek amacıyla ihbarı değerlendirdi. İl Emniyet Müdürü Topaloğlu, ise uygulamayı gazetecilere tanıtmak için tanıtım amaçlı bir ihbarda bulunduğunu belirterek ihbarın dikkate alınmaması yönünde talimat vererek ekiplere hızlı dönüş yaptıkları için teşekkür etti.

 

Kaynak: Mihriban Koçaker

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza