Emniyet Oğulbey’de vatandaşı dinledi

Emniyet Oğulbey'de vatandaşı dinledi

Huzur toplantısında Oğulbey Mahallesi sakinleri alkollü şahısların verdiği rahatsızlıklardan, metruk binaların kötü amaçla kullanılmasından, düğünlerde silah atılmasından, çocuk parklarında çocuklara rahatsızlık veren şahıslardan, mahallede bulunan eski Gaz Deposunun kötü amaçla kullanılmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdi

11 Temmuz 2019 - 13:18 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 13:22

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce, il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 42 mahallede başlatılan “Huzur Toplantısı” devam ediyor.

“Oğulbey Mahallesi Huzur Toplantısı” Gülbahar Hatun İlköğretim Okulunda, Tokat İl Emniyet Müdürü  Göksel Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Mahalleli ile sohbet eden Tokat İl Emniyet Müdürü Topaloğlu; “Bizim asıl amacımız olayları olmadan önce engelleyebilmek. Bütün gücümüzle bunun için çalışıyor, mesaimizi bunun için harcıyoruz. Bizden istekleriniz nelerdir, daha iyi neler yapabiliriz? Bunları konuşmak için mahallelerimizde “Huzur Toplantıları” yapıyoruz. Değerli Oğulbey Mahallesi sakinleri ile birlikteyiz. Bütün ekip olarak geldik ve sizlerin isteklerinizi, şikayetlerinizi, dertlerinizi dinleyeceğiz” dedi.

Oğulbey mahallesi sakinleri özellikle; Alkollü şahısların verdiği rahatsızlıklardan, metruk binaların kötü amaçla kullanılmasından, düğünlerde silah atılmasından, çocuk parklarında çocuklara rahatsızlık veren şahıslardan, mahallede bulunan eski Gaz Deposunun kötü amaçla kullanılmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.

 

ÇOCUKLAR PARKLARDA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OYNAYACAK

Mahalle sakinlerine bazı önemli uyarılarda bulunan Emniyet Müdürü, “Bir olay olduğu zaman hemen 155’i arayın. Siz aradığınız zaman bizim ekiplerimizin olay yerine intikal etme süresi en fazla 3 dakika. 155’i arayın, bizi çalıştırın. Siz şikayetçi olmazsanız, biz olaylardan haberdar olamayız. Haberimiz olmayan bir konuda işlem de yapamayız, önlem de alamayız. Düğünlerde silah kullanılması üzerinde duran Sayın Müdürümüz; “Mermi havada kaybolmuyor, tekrar yere düşüyor. Allah korusun birisinin başına düşer, ölümlere ve yaralanmalara neden olur. Düğünlerde silah attırmayın. Biz, iki senedir düğünlerde polis görevlendiriyoruz. Bu konuda düğün sahiplerine de büyük görev düşüyor. Parklardaki sorunları çözeceğiz. Orada, kötü niyetli insanların çocuklarınızı rahatsız etmesine müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarınız parklarda rahat rahat oyun oynayacaklar” diye konuştu.

 

42 MAHALLENİN TAMAMINDA YAPILACAK

Huzur Toplantılarının ilki, 26 Nisan 2019’da Derbent Mahallesinde, ikincisi Bedestenlioğlu Mahallesinde gerçekleştirildi. Huzur Toplantıları; Erenler ve Cami-i Kebir Mahalleleri, Karşıyaka Mahallesi, Topçam mahallesi sakinleri ile devam etti. Temmuz ayının ilk haftasında Doğukent mahallesi Toki Cami altında yapılan 6. Toplantının ardından Gezirlik ve Yeşilova mahalleleri için ortak toplantı düzenlendi.

HABER-FOTO: Mihriban KOÇAKER

2019/07/2019-07-11-13-21-44.jpg
2019/07/2019-07-11-13-21-47.jpg
2019/07/2019-07-11-13-21-50.jpg
2019/07/2019-07-11-13-21-53.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!