En büyük öğrenci buluşması

En büyük öğrenci buluşması

Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ buluşması Tokat merkez ve ilçelerden bin 800 öğrencinin katılımıyla ilk kez düzenlendi

16 Mayıs 2018 - 13:08

Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ buluşması programı düzenlendi. Tokat merkez ve ilçelerden bin 800 öğrencinin katıldığı program kitap okuma ve kompozisyon yarışması ödül töreni ile sona erdi. Program kapsamında öğrenciler GOP stadyumunda öğle yemeğinde buluştu. Şehrin en büyük öğrenci buluşmasının ilkine Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da katıldı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Geleceğimiz dediğimiz gençlerimizle kardeşlik noktasında bir araya geldik. Yaklaşık 4-5 ay önce başlatılan çok önemli bir proje var. Bu projenin 3 tane ortağı var; Eğitim Bir Sen, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Belediyemiz. Yaptığımız bu çalışmayla ‘Bir bilen bilge nesil’ adı altında çocuklarımızın milli ve manevi değerlerle dolu ve donanımlı bireyler olmaları anlamında kitap okuma alışkanlığını geliştirmek hem de geleceğe dair ülkesine sahip çıkacak nesiller yetiştirme anlamında anlamında başlattığımız bir çalışmaydı.  Bugün bütün ilçelerimizden gelen bin 800 öğrencimizle bir araya geldik. Okumuş oldukları kitapları özümsediler ve bu anlamda düşünce dağarcıklarını geliştirdiler. Bubir başlangıçtı, birincisiydi. Her yıl devam etmesi noktasında gayret edeceğiz. Herşeyin başı insandır. İnsan varsa ülke vardır vatan vardır. İnsanın kalitesi yükseldikçe o ülkeninde kalitesi yükselir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Şaban Ceylan ise, “81 ilde Eğitim Bir Sen , Memur Sen, Genç Memur Sen olarak biz bu işin içerisindeyiz. Fakat ülkemizdeki en görkemli etkinliği şehrimizde gerçekleşti. Okuma gruplarımızın tamamı ile final programı yapıyoruz. Şehrimizdeki tüm ilçe belediye başkanları da katkı sağladı. Seneye bin 800 sayısını tam 2 katına çıkartmayı düşünüyoruz. Başta il Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere bizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Proje hakkında da bilgi veren Ceylan, “Kasım ayı itibariyle Komisyonımuz tarafından 4 tane kitap belirlendi. İlimizdeki tüm orta öğretim kurumlarında gönüllü öğretmenlerin öncülüğünde gönüllü öğrenciler tespit edildi. Okuma yapılmak üzere 4 kitap kendilerine hediye edildi. Her ay bu kitaplar okundu ve kritikleri yapıldı. Kompozisyonlar yazıldı ve kompozisyonlar derecelendirmeye tabi tutuldu. Sonuçta her ilçeden 4 tane her kitabın birincisi, merkezimizden 12 tane birinci, belirlendi” dedi.

HABER-FOTO: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN