En Fazla Belediye Yer Sattı, derler!

En Fazla Belediye Yer Sattı, derler!

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım 4,5 yılda hayata geçirdikleri 101 proje ile 150 Milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Yıldırım, “Dışarıda duyacağınız en fazla şey yer sattı belediye olacak. Ama karşılığında bunlar yapıldı. 725 dönüm yer alındı. 150 Milyon liralık hizmet üretildi. Sadece 30 Milyon lira borcu arttırarak” dedi

08 Kasım 2018 - 12:44


Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek 4,5 yılda yaptıkları 101 projeyle ilgili bilgi verdi.  Bu sürede 150 Milyon lira yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Hüseyin Yıldırım “Yaptığımız yatırımlar ve çalışmalarla Erbaa kasaba görünümünden büyük ve adından söz edilir bir şehre dönüştü. Altyapı, üstyapı, projeler, yerel hizmetler, genel hizmetler 150 Milyon Liralık bir yatırım. Bu yatırımlar İller Bankasından gelen ödenek nüfusumuza göre adaletli bir şekilde geliyor. Genel bütçeden bizim aldığımız para yani hibe olarak gelen para 1 Milyon lira. Bir de araç destekleriyle birlikte 2 Milyon lira desek ayni ve nakdi yardım 3 Milyon lira para geldi” dedi.
Erbaa Belediyesini 38,5 Milyon lira borçla devraldıklarını söyleyen Başkan Yıldırım, şu anki borcun ise 72 Milyon lira olduğunu ancak karşılığında 150 Milyon liralık yatırım yapıldığını belirterek dijital saate geçerek tahsilatı arttırdıklarını, borçlunun üzerine giderek alacakları tahsil ettiklerini söyledi.
Hamamın yeri, İtfaiyenin yeri ve akaryakıt istasyonunun yeri olmak üzere 3 yeri de satarak yine kaynak oluşturduklarını anlatan Başkan Yıldırım, sattıkları 7 dönüm yer karşılığında 100 dönümü kamulaştırma yani Erbaa Belediyesinin bütçesinden para ödemek marifetiyle TOKİ'nin yeri, galericiler sitesinin yeri, halin yanı ve başka kamulaştırmalarla beraber 625 dönüm de kesin tahsis olmak üzere 725 dönüm yeri Erbaa Belediyesine kazandırdıklarını bildirdi.

“725 DÖNÜM YER KAZANDIRDIK”
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eski tekel ambarlarını belediyemize kazandırdık. 75 dönümlük alan. Onun üzerindeki binalar bugün yapmaya kalksak 30 Milyon lira. Biz hiç masraf yapmadan hem 75 dönümlük yer hem de 30 milyon liralık yer kazandırdık. Dışarıda duyacağınız en fazla şey yer sattı belediye olacak. Ama karşılığında bunlar yapıldı. 725 dönüm yer alındı. 150 Milyon liralık hizmet üretildi. Sadece 30 Milyon lira borcu arttırarak. Bu bir başarı hikâyesidir. Ve genel bütçeden ekstra bir para gelmeden yaptık bütün bunları. Şimdi şöyle düşünecekler Erbaa Belediyesi iktidar belediyesi yukardan para yağmıştır. Yağmadı! Niye yağmadı biliyorsunuz terör operasyonları, sınır dışı operasyonlar derken zor günler geçirdi ülkemiz. Bu ve benzer sebepler yüzünden kaynaklar buralarda kullanıldı. Biz bu hizmetleri yaparken cesaretle her türlü eleştiriyi göze alarak yaptık. Marifet parayla iş yapmak değildir. Parasız da iş yapabilmektir. Şuanda imkânlar kısıtlı olsa da hala çalışıyoruz. Hala yol yapıyoruz, hala altyapı yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....