Engelli 2 gencin polislik hayali Anneler Günü’nde gerçekleşti

Engelli 2 gencin polislik hayali Anneler Günü’nde gerçekleşti

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Engelliler Haftası ve Anneler Günü’ne özel bir etkinlik düzenledi. Engelli 2 gencin polislik hayalini gerçekleştiren Tokat Emniyeti, annelerine de duygu dolu anlar yaşattı. Ekip arabası ile gezen 2 genç, polis telsiziyle anons yapmayı da unutmadı

15 Mayıs 2018 - 13:03

Tokat Emniyet Müdürlüğü, Engelliler Haftası ve Anneler Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Polis olmak isteyen 15 yaşındaki Arda Ateş ile 16 yaşındaki Ümit Ayhan'ın hayali anneler gününde gerçekleştirildi. Polis kıyafeti giydirilerek evlerinden ekip arabası ile alınan Arda ve Ümit için Uzunburun İl Emniyet Müdürlüğü’nde program düzenlendi.

İl Emniyet Müdür Vekili Musa Bozkurt tarafından yönlendirilen toplum destekli ve trafik polisleri, ekip araçları ile çocukların evine giderek annelerine polis kıyafeti verdi. Anneleri tarafından polis kıyafeti giydirilen çocuklar anneleriyle birlikte ekiplerin konvoyu eşliğinde İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Arda ve Ümit, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen kahvaltı öncesinde polislerle tanıştı ve kucaklaştı. Arda ve Ümit’in mutluluğu yüzüne yansırken anneleri de duygulu anlar yaşadı. Telsizle anons yapan Arda ve Ümit, haber merkezine ‘Sizi çok seviyoruz’ diyerek duygularını aktardı. Haber Merkezi ise bu anonsa teşekkür ederek ‘Bizler de sizleri çok seviyoruz. Sizin için buradayız. Devamlı, daima sizin yanınızdayız” diyerek yanıt verdi. Büyük sevinç yaşayan çocuklar, annelerine çiçek takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı. Yaş pasta keserek kutlama yapan çocuklar, TOMA aracı ile gezmeyi de ihmal etmedi.

 ANNELER DE UNUTAMAYACAKLARI BİR GÜN YAŞADI

Anneler Günü’nde farklı bir duygu yaşadığını ifade eden Arda’nın annesi öğretmen Makbule Ateş, "Çok mutluyuz, bugün oğlumun istekleri gerçekleşti. Uzun bir zamandır hayalini gerçekleştirdi" dedi. Ümit’in annesi Tuğba Ayhan da unutamayacakları bir Anneler Günü geçirdikleri için buna vesile olan Tokat Emniyeti’ne teşekkürlerini iletti.

MÜDÜR VEKİLİ BOZKURT’TAN ANLAMLI KONUŞMA

İl Emniyet Müdür Vekili Musa Bozkurt da bu anlamlı etkinlikte duygusal anlar yaşadı. Bozkurt, Anneler Günü’nde çocukların hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek,"Polis ağabeyleri, ablaları polis aracında gezdirsin istiyorlardı. Kahvaltıdan sonra da polis aracı ile şehir turu atarak evlerine bırakacağız. Bu anlamlı güne rastlaması ayrıca güzel oldu. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Özellikle bu çocuklarımızın annelerinin ne kadar özel, merhametli, şefkatli anne olduklarını biliyor, görüyoruz. Yüzlerinde tebessüm olursa bizlere dua olarak gelecektir" diye konuştu.

HABER-FOTO: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN