Engelli çocuklardan zeybek şov

Engelli çocuklardan zeybek şov

Türkiye Beyazay Derneği tarafından “Kan vermeye engel yok” sloganı ile yola çıkılan kan bağışı kampanyası Tokat’ta da yapıldı.

04 Aralık 2018 - 11:19

3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle Türkiye Beyazay Derneği tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak kan bağışı yapıldı. Türkiye Beyazay Derneği Tokat Şubesi tarafından da Cumhuriyet Meydanında etkinlik düzenlendi. Düzenlenen zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler zeybek oynadı.  programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte engelli öğrenciler aileleri ve öğretmenleri katıldı.
 

Etkinlikte konuşan Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten, ''Kan vermeye engel yok sloganı ile başlattığımız kampanyamızda yurt genelindeki 80 Şubemizdeki engelli ve yakınları ile toplu kan bağışında bulunacağız. Bu kampanyamızdaki amaç, kan bağışında toplumsal farkındalık yaratmak, kan vermenin engel tanımadığını, sağlığı uygun her kesin rahatlıkla kan verebileceğini kamuoyu ile paylaşmaktır'' dedi.
 

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise yaptığı konuşmada günün özel bir gün olduğunu ifade ederek ''Bugün özel bir gün. Bu yönüyle şu anda idrak ettiğimiz program çok önemli ve değerli. Engellilik bir problem ya da bir eksiklik değildir. Bu konunun toplumda farklı bir bakış açısıyla ele alınmaması gerektiğini belirmeliyiz. Asıl engel düşüncededir. Sonuçta engellilik Allah’ın verdiği bir şeydir. Hepimiz bir engelli adayıyız. Yarın hiçbirimizin bir garantisi yok. Bu çerçeveden bakarsak engelli kardeşlerimizi ve onların ailelerini daha iyi anlayabiliriz. Biz belediye olarak engelsiz şehit Tokat sloganı ile yola çıktık. Bu anlamda da çok güzel işler başardık. Derneklerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, okullarımızla birlikte çalıştık. Engelli kardeşlerimizle onların aileleriyle Tokat’ta çok güzel işler başardık. Tokat hepimizin. Bu şehirde hep beraberce yaşadık, bundan sonra beraberce yaşayacağız. Engelli kardeşlerimiz bizim her şeyimiz. Onlar bizim çiçeklerimiz, baş tacımız. Bu manada kardeşlerimiz bu günlerini tebrik ediyorum'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Jandarma aranan 17 şahsı yakaladı
Kapalı alanda sigaraya ceza
Kapalı alanda sigaraya ceza