“Engelsiz Yaşam Merkezi istiyoruz”

“Engelsiz Yaşam Merkezi istiyoruz”

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ve yeni oluşturulan Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Allbalcı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Aras, Tokat’ta Engelsiz Yaşam Merkezine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, aileleri de kapsayan çok amaçlı bir yaşam merkezi istediklerini dile getirdi.

15 Kasım 2019 - 10:38

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yeni oluşturulan Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Allbalcı ile Yönetim Kurulu Üyeleri gazetemizi ziyaret ederek yeni kurulan Kadın Kolları Yönetim Kurulu hakkında bilgiler verdiler.  11 Kasım Pazartesi kuruluşlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Allbalcı, “Bizim amacımız derneğimiz üyesi ihtiyaç sahibi sakatlarımızın ihtiyaçlarını gidermek ve bu arada dernek yönetimimizin çalışmalarına katkı sağlamak böylece onların yükünü de hafifletmek olacak. Biz kadın kolları olarak derneğimize üye olan tüm özel insanlarımızın ailelerinin her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olup ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yapacağız. Kurulmamızda bizlerin her zaman yanında olan Başkanımız Ali Aras beye teşekkür ederiz” dedi.

 

“ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ TOKAT İÇİN İHTİYAÇ”

Engelliler haftası nedeniyle 3 Aralık’ta program düzenleyeceklerini ve İl protokolü ile bir araya gelerek ihtiyaç duydukları engelsiz yaşam merkezi isteklerini dile getireceklerini ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ise yaptığı açıklamada, “Kadın Kollarımızla birlikte engelsiz yaşam merkezi isteğimizi tüm bürokrasiye duyurmak istiyoruz. Önemli bir ihtiyaç, çünkü okullardan mezun olan engelli guruplarımızın evlerinde ailelerine yük olmaktan çıkarmayı amaçlıyoruz. Çok yönlü bir merkeze Tokat2ın gerçekten ihtiyacı var. İnşallah bunu Tokat’ımıza kazandıracağız. Biz bunu vali beye sunduk kendisi bize Seyir Tepeyi önerdi ama orasının uzak olduğunu ulaşım sorunu olacağını dile getirdik. Bizim tespit ettiğimiz yerler var biz bunları 3 Aralık’ta ki programda dile getireceğiz. Şuanda ilimizin en büyük sorunu engelsiz yaşam merkezi diyebiliriz. Orada engellilerimiz müzik öğrenmek olsun, resim yapmak olsun, takı yapmak olsun bunları öğrenecek. Birde ailelerinin de orada rahat etmesi söz konusu. Mesleki kursalar verip gelir getirici ürünler üreteceğiz. Bizleri bizlerden daha iyi kimse anlayamaz. Bizler ortak ailelerle birlikte ortak sorunlarımızı masaya yatırdık ve en kısa zamanda böyle bir merkeze ihtiyaç duyulduğuna hem fikir olduk. Şehrimizin yöneticilerinin destek vereceklerine gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
AK Parti Tokat Teşkilatı Türkiye’de 2. sırada
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI