Erbaa Belediyesi Kent Müzesine yoğun ilgi

Erbaa Belediyesi Kent Müzesine yoğun ilgi

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl tarafından yeniden hayata geçirilen Kent müzesine vatandaşlar ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

16 Ocak 2020 - 11:45 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 12:50

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl tarafından yeniden hayata geçirilen Erbaa Belediyesi Kent Müzesi tarihi dokusu, otantik ve Erbaa’daki eski yaşamı anlatan görsel ve materyalleri yoğun ilgi görüyor.
Tarihi bina içerisinde yer alan müzede, horoztepe mevkiinden çıkarılan milattan önce 3000’li yıllara ait eserlerin fotoğrafları, objeler, Erbaa’daki sosyal, ekonomik ve ticari hayatı canlandıran mekanların bulunduğu görseller gelen kişiler tarafından ilgi ile geziliyor.
Kent Müzesinde gezenlere Erbaa Belediyesi görevlileri tarafından tarihi eser ve objeler hakkında bilgi verilirken okulların sınıflar halinde müzeyi ziyaret etmeleri dikkat çekti.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada” Belediye olarak yeniden hayat verdiğimiz kent müzemizi bu kadar kısa sürede, bu kadar insanın ziyaret etmesi bizleri çok mutlu etti.
Özellikle öretmen ve öğrencilerimize bu manada çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki okullarımız gruplar halinde müzemizi ziyaret etmeye geliyor. Buda Kent müzemizi kurmakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi gösteriyor.” diye konuştu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....