Erbaa Belediyesi’nden 65 yaş üstüne ‘acil’ hizmet

Erbaa Belediyesi’nden 65 yaş üstüne ‘acil’ hizmet

Tokat Erbaa Belediyesi, koronavirüs salgınına karşın ilçede büyük bir dezenfekte hareketi başlatırken, yaşlılara yönelik yeni hizmetler başlattı. Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Erbaa Belediyesi olarak koronavirüsüne karşı önlem amacı ile toplu kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyledi.

23 Mart 2020 - 14:07

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada" Hemşerilerimiz müsterih olsun, Erbaa Belediyesi olarak ilçemizin temiz ve sağlıklı olması için çalışmalarımızı daha öncede aralıksız sürdürüyorduk şimdi ise temizliğin yanı sıra dezenfekte işlemlerimize de zaman kaybetmeden başladık. Ekiplerimiz dezenfekte çalışmalarına okullar, camiler, kamu kurumları ve minibüs durakları gibi alanlarda başladı. Bu çalışmalarımız rutin olarak devam edecek" dedi. Karagöl, vatandaşların temizlik ve hijyen kurallarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği insanlarla olan mesafe, sarılma ve tokalaşma gibi tedbirlerinin uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

 

YAŞLILARA ÖZEL HİZMET HATTI

Salgın hastalık tehdidine karşın 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik hizmetler başlattıklarını ve telefon hattı kurduklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “İhtiyarlarımıza, büyüklerimize (Siz çıkmayın, biz sizin için alışveriş de yaparız. Siz gelmeyin suyunuzu biz yükleriz) diyoruz. Yani oluşturduğumuz ekip ile 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın acil alışverişlerini bizi aralamaları durumunda biz yapıyoruz. Ayrıca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evlerinden su kartlarını alıyor, su veznemizde kartını yüklüyor ve teslim ediyor” diye konuştu.

 

DEZENFEKTE EDİLDİ

Erbaa Belediyesi dezenfekte kapsamında Cumhuriyet Meydanı, çocuk oyun alanları, parklar, otogar, kaymakamlık binası, belediye hizmet binası, Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca Erbaa Küçük Sanayi Sitesi, Organize Sanayi bölgesi de dezenfekte edilen mekanlar arasında yer aldı.

Toplu taşıma araçlarının ve genel olarak kullanılan kullanım alanların salgın tehdidinde önemli olması sebebiyle özel halk minibüsleri, ayrıca eczaneler, banka şubeleri ve camilerde dezenfekte edildi.

Öte yandan Erbaa’da yapılması planlanan tüm etkinlikler de ertelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu anlaşma Türkiye’de ilk
Bu anlaşma Türkiye’de ilk
Düğün sezonu açıldı
Düğün sezonu açıldı