Erbaa Belediyesinden çocuklara boyama kitabı

Erbaa Belediyesinden çocuklara boyama kitabı

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım belediyenin kültür yayınları kapsamında hazırlanan boyama kitaplarını ana sınıfı öğrencilerine hediye etti

07 Mart 2018 - 10:31 - Güncelleme: 07 Mart 2018 - 10:32

Erbaa Belediyesi Kültür Yayınları 3’üncü eserini çocuklar için hazırladı. Daha önce okuyucularıyla buluşturulan Erbaalı Şairler Antolojisi ve Müslüman Bilim Adamlarından Günümüz Gençlerine Mesajlar adlı iki kitabın ardından çocuklar için Geleneksel Çocuk Oyunlarının yer aldığı boyama kitabı hazırlandı. 4 boyama kitabından oluşan unutulmaya yüz tutmuş yöresel oyunların yer aldığı kitapta topaç, dombalis, saklambaç ve can can adlı geleneksel çocuk oyunları yer alıyor. 

Erbaa’nın tarihi Silahtar Ömer Paşa Cami, Park Vadi, Cumhuriyet Meydanı ve üzüm bağlarının yer aldığı boyama kitabını çocuklara hediye eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım “Çocuklarımız hem geleneksel oyunlarımızı unutmasın, hem de Erbaa’mızı daha iyi tanısın diye böyle bir boyama kitabı hazırladık. Çocuklarımıza bu kitabı hediye ediyoruz. Kültür Yayınlarımız kapsamında çıkan 3’üncü kitabımız. Osmanlı Arşivlerinde Erbaa belgeleriyle ilgili bir kitabımız da hazırlık aşamasında onu da kısa sürede okuyucularıyla buluşturmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
Artık kazma vurulsun!
Artık kazma vurulsun!