google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
ERBAA’DA AYRIMCILIĞA SON VERECEĞİZ

ERBAA'DA AYRIMCILIĞA SON VERECEĞİZ

Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk, ülke siyasetini 'Durum ortada' diye eleştirerek “Erbaa'da ayrımcılık, kayrımcılıkları ortadan kaldırmalıyız. Ben Erbaa'dan yola çıkıyorum. İnşallah Türkiye'ye örnek olabiliriz” dedi

20 Şubat 2019 - 11:49 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 21:26


Millet İttifakının Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk, Tokat'ta basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya İyi Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, İYİ Parti Belediye meclis Üyesi Adayı Erkan Er ve partililer katıldı.
Millet İttifakı adına konuşma yapan İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol “Belediyecilik Şehrü-Emin Eller ister, bizde gereken titizliği göstererek adaylarımızı seçtik. “Hepinizin malumu ile 31 Martta yerel seçimler var. Yerel Seçimlere de Millet İttifakı ile bu seçime giriyoruz. Temel amacı halka hizmet halka hizmet olan belediyecilik tabiî ki emanet eller ister. Şehrül Emin eller ister. Biz de bu titiz çalışmalar neticesinde şehri emanet edeceğimiz değerli aday adayları arkadaşları tespit ettik. Erbaa'dan da Murat Toycan Selçuk, güç birliği ve millet ittifakının adayı olarak inşallah hizmet edecek. 31 Mart'ta da Erbaa'nın anahtarını bize getireceğine de inanıyoruz. Bu doğrultuda herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin Allah utandırmasın” dedi.

“BAŞKANLIK GÖREVİ ATEŞTEN GÖMLEK”
Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk ise konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Belediye Başkanlığının ateşten gömlek olduğunu ifade eden Selçuk, “Erbaa Belediye Başkan Adayı olarak Millet İttifakının adayı olarak karşınızdayım.  1971 Erbaa doğumluyum. Benim bu işe çıkarken Şehrü-Emin olarak yola çıktım. Çünkü Şuan inanıyorum. Belediye Başkanı herkesi kucaklamalı, herkese eşit mesafede olmalı, herkesi kendi evladı büyüğü küçüğü gibi sevmeli, Belediyenin bütçesini idare ederken kendi bütçesi gibi değil bulunduğu ilçe olan Erbaa'nın 65 Bin kişinin parası olduğunu bilerek yönetmeli, buna göre yön vermeli. Aslında tehlikeli bir görev bu. Ateşten gömlek giymeye benzer bu. Biz bunu bilerek geliyoruz. Bana verilen methiyelerin karşılık bulacağını ve başlarını öne eğdirmeyeceğime kendilerine söz verdim” şeklinde konuştu.
Erbaa'nın tarım sanayisine yönelmesi gerektiğini vurgulayan Millet İttifakının Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TARIM VE SANAYİYE YÖN VERMEMİZ GEREKİYOR”
Tabi ülke siyaseti de ortada. Bu siyasete bizim de bir fark getirmemiz gerekiyor. Erbaa'da ayrımcılık, kayrımcılık, ikincilikleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Ben Erbaa'dan yola çıkıyorum. İnşallah Erbaa'dan Türkiye'ye örnek olabiliriz. İnşallah iyi yönetip Erbaa'yı bulunduğu durumdan çıkartırız. Erbaa ne durumda diye sorarsanız. Erbaa'da şuan adam kayırma var. Erbaa'da biraz huzur zedelendi gibi. Biraz iki tarafçılık var. Biz herkesi sevmeliyiz. Herkesi mutlu etmeliyiz ve bunun içinde çalışmamız lazım. Bunun içinde projelerimizi sunmamız lazım. Bunun içinde bulunduğunuz şehrin kalkınması sağlamak gerekiyor. Asıl görevimiz bu olması gerekiyor. Tarıma ve sanayiye yön vermemiz gerekiyor. Buna öre yatırımlar yapmamız lazım. Son günlerde ovacık örneği var. Para istemeyen projeler bunlar. Sadece emek ve koordinasyon isteyen projeler ona göre çalışmak lazım.

İKİ PARTİ ARASINDA ÇOCUK TARTIŞMASI
MHP'nin Erbaa Belediye Başkan adayı Ertuğrul Karagöl için kullandığı  'çocuk' ifadesinin yanlış anlaşıldığını söyleyen İYİ Parti Adayı Murat Selçuk, konuyla ilgili MHP tarafından kendisine yapılan eleştirilere de yanıt verdi. Selçuk,konuyla ilgili şunları söyledi:  “Geçenlerde bir  toplantıda yanlış anlaşıldım mı diyelim kendimiz mi yanlış ifade ettik diyelim. Genel Başkan Yardımcımız Dursun Müsavat Dervişoğlu'nun bir sözü vardır. “Benim Sesim Gürdür, Yüreğim Yufkadır” dedi. Aslında benimde öyledir. Ben MHP Belediye Başkan Adayı için “Çocuk” tabiri kullanmışım. Aslında bunu bir emekli büyüğümüz rahmetli oldu. Onun çocuğu olarak ifade etmek istemiştim. Bunu dememem gerekiyormuş, kendisi bundan sonra Ertuğrul Bey'dir. Sayın Milletvekili bana demiş ki “50 Yaşında Çocuk” demiş. Bunu söyleyerek asıl çocuk kendisi imiş. Buna da çok üzüldüm. Sanki Erbaa'da Belediye Başkanı benmişim gibi, Erbaa'da eleştirilmesi gereken benmişim gibi, sürekli mitinglerde bana yüklenmiş. “Murat Selçuk Şaşkın, Çocuk” gibi ithamlarda bulunuyor. Benim dediğim çok farklı bir şeydi. Madem Belediye Başkanlığı'na talipsiniz orada İyi Parti'nin Belediye Başkan Adayı'na atıyorsunuz. Neden orda mevcut başkana sormuyorsunuz, hamamın yerini neden sormuyorsunuz, ne yaptı bunları, hamamın yerini yıktınız, inşaat durdu neden devam etmiyorsunuz? Bırakın benimle uğraşmayı. Siz sormuyorsanız bırakın ben sorayım. Yani ittifak yaptınız diye hiçbir şey sormuyorsunuz. Nerde kaldı sizin Belediye Başkanlık Adaylığınız? Murat Selçuk'la uğraşın. Uğraşın ben her zaman dürüst şekilde cevaplarım.”

2019/02/2019-02-20-11-51-59.jpg
2019/02/2019-02-20-11-52-01.jpg
2019/02/2019-02-20-11-52-07.jpg

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Alper
  1 yıl önce
  Yahu Murat Kardeşim konuyu nerden nereye getirmişin Allah aşkına
 • Sinan
  1 yıl önce
  Sayın Murat Topçam Sizi tanıyan ve seven biri olarak öncelikle şu ayrımcılığı İstanbul Beşiktaş Erbaalılar derneğinden başlatsanız diyorum. Kendilerinden olmayanlar (siyasi) mevzusu top***tılarına gitmiş olduğunuz bu dernekte zaten fazlasıyla var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0