google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Erbaa OSB’de 10 fabrikanın temeli atıldı

Erbaa OSB'de 10 fabrikanın temeli atıldı

Tokat Erbaa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek olan 10 yeni fabrikanın temel atma töreninde konuşan eski Başbakanlardan Binali Yıldırım, 'Fabrikalar şehrimize hayırlı olsun.' dedi.

07 Mart 2021 - 17:01 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 07:27

BİNALİ YILDIRIM: “İNATTA BİR MURATTIR ZEYİD ASLAN İNATLA TOKAT’A HAVALİMANI GETİRDİ”

 

Bu yatırım kararını alınması hakikaten her türlü takdirin, tebrikin üstündedir. Burada bu yatırımlar tamamlanınca aileleriyle birlikte on bin insanımız ekmek yiyecek. Zeyid Aslan kardeşim Tokat havaalanının yapılması için başımın etini yedi. İnat ta bir murattır, dedi. 

 

Gitti geldi, gitti geldi ve nihayette yapılıyor. Hayırlı olsun. Yapılan her iş güzeldir. Kim taş üstüne taş koyduysa bu ülkeye hizmet ettiyse hepsinden Allah razı olsun. Hepsinin başımızın üzerinde yeri vardır” dedi.

 

 

ERBAA’DA COŞKULU AÇILIŞ

 

AK Parti İzmir Milletvekili ve eski Başbakanlardan Binali Yıldırım, Erbaa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete girecek 10 yeni fabrika ve OSB içerisine yapılacak caminin temel atma törenine katılmak için Erbaa ilçesine geldi. Programa Tokat Valisi Ozan Balcı, eski Sağlık Bakanı Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, AK Parti Tokat milletvekilleri Mustafa Aslan, Yusuf Beyazıt, MHP´li Yücel Bulut ve CHP´li Kadim Durmaz, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ve temeli atılacak fabrikaların yetkilileri katıldı.

 

ON BİN İNSANIMIZ EKMEK YİYECEK

 

Konuşmasında ülkeye yapılan yatırımların önemi üzerinde duran Binali Yıldırım, "Yatırım, üretim, istihdam. Erbaa'da çok güzel bir iş yapılıyor. Bu zor zaman bu belirsizlik döneminde üyeleriyle beraber burada Tokat'ta, Erbaa'da bu yatırım kararını alınması hakikaten her türlü takdirin, tebrikin üstündedir. Burada bu yatırımlar tamamlanınca aileleriyle birlikte on bin insanımız ekmek yiyecek. Erbaa Organize Sanayi Bölgesi bir kültürü olan bölge. Karma sanayi bölgesi, toprak sanayi bölgesi ama bir vizyonla hazırlanmış. Bir milyon altı yüz bin metrekarelik alanda çevre hassasiyeti başından beri düşünülerek kurulmuş bir organize sanayi bölgesi” diye konuştu.

 

 

BU COĞRAFYA BİZİM KADERİMİZ

 

Yatırımların kararlılıkla gelişimini, ilerlemesini sürdürdüğünü anlatan Binali Yıldırım, “Bu yapılacak on yatırım, yahut on beşe çıkacak yatırımla beraber buranın cazibesi ülke çapında çok daha artmış olacak. Dünyada bu korona salgını öncesi var sonrası var. Korona salgını sonrasında bütün ezberler bozulacak. Bu ülkemiz için çok büyük bir fırsatı beraberinde getiriyor değerli dostlar. Eskiden zenginlikler doğudan batıya doğru giderdi. İpekyolu. Son elli yılda hep böyle oldu. Ama şimdi tersine döndü. Batıya giderken de Türkiye'den geçiyordu. Doğuya döndüğünde de yine Türkiye'den geçecek. Rabbim bize petrol gibi ayrıcalıklı bir imkân vermemiş. Ama bize öyle bir coğrafya vermiş ki bu coğrafya, hani coğrafya kader diyor ya İbn-i Haldun; bu coğrafya bizim kaderimiz" diye sözlerini sürdürdü.

 

ZEYİD ASLAN ISRARLA İSTEDİ

 

Tokat Havaalanının yapımı süreci ile ilgili de konuşan Binali Yıldırım, “Zeyid Aslan kardeşim Tokat havaalanının yapılması için başımın etini yedi. İnat ta bir murattır, dedi. Gitti geldi, gitti geldi ve nihayette yapılıyor. Hayırlı olsun. Yapılan her iş güzeldir. Kim taş üstüne taş koyduysa bu ülkeye hizmet ettiyse hepsinden Allah razı olsun. Hepsinin başımızın üzerinde yeri vardır” diye konuştu. Türkiye’nin önünün kesilmesine yönelik tüm engelleri de aştığını aktaran Binali Yıldırım, “Hepimizin hedefi bayrağımızdır, toprağımızdır, milletimizdir, devletimizdir. Bunun için etrafımıza kurulmaya çalışılan tuzaklara karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Türkiye neden birçok ülkenin hedefi olmuştur. Bu çok açıktır. Çünkü bu topraklarda hesabı olanların bu topraklarda hedefi olanların, gizli emelleri olanların oyunlarını bozan bir Türkiye var” ifadelerini kullandı.

 

 

BÜYÜK FIRSATLAR BİZİ BEKLİYOR

 

Türkiye’nin hudutlarında, güneyinde oluşturulacak yapay terör devletine gerekli darbeyi vurduğunu ifade eden Binali Yıldırım, “Bu mücadele bitmez, bu mücadele kurtuluş mücadelesi, istiklal mücadelesi, bundan sonra da devam edecek. Çünkü bu topraklar zor topraklar. Bu topraklar medeniyetlerin gelip geçtiği topraklar. Stratejik önemi var. İşte bunun için biz her türlü engele rağmen, Türkiye´den Kars'tan, Tiflis üzerinden Bakü'ye demir yolunu bağladık. Şimdi artık trenler İstanbul'dan Çin'e kadar 11 günde gidebiliyor. Aynı şekilde şimdi yeni yapılan anlaşmayla Nahçıvan üzerinden hiçbir kesintiye uğramadan bütün Orta Asya bölgelerine gidiş yapılabilecek. Ülkemizin önünde zorluklar var ama çok büyük de fırsatlar var" diyerek konuşmasını bitirdi.

 

BULUT’TAN BİRLİKTELİK MESAJI

 

Törende konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, yapılan yatırımların önemine işaret ederek, yapılan her yatırımın Türk milleti üzerindeki emperyalist baskıların kırılmasında etkili olacağını kaybetti. Bulut, “Bu yatırımları milli mücadelemizin bir telakisi olarak kabul ediyoruz. Bu yatırımlar, hiçbir ayrım gözetmeksizin ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

 

Erbaa’ya yapılan bu yatırımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştiğini bildiklerini, Türkiye’nin her bir köşesinde yapılan işlerde, atılan adımlarda, yatırımlarda Cumhurbaşkanının emeği olduğunu anlatan Yücel Bulut, “Bu noktadan öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Yatırımların arkasının geleceğini kaydeden MHP’li Yücel Bulut, “Tokat bir zamanlar Türkiye’nin dördüncü büyük ekonomisine sahipti. Bu yatırımlar arttıkça eminim ki Tokat hak ettiği yeri yeniden yakalayacaktır. Tokat’a bugüne kadar hizmet, başta Mustafa Vasfi Süsoy, Bedrettin Karaerkek, Ali Şevki Erek, Metin Gürdere olmak üzere, Ahmet Yenihan’a, mevcut AK Parti Tokat Milletvekillerimize, Tokat söz konusu olduğunda ortaya hoşgörü tablosu ortaya koyan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz beye teşekkür ediyorum. Ayrıca Tokat’a yaptığı hizmetlerden dolayı eski Tokat Milletvekilimiz Zeyid Aslan ağabeyimiz de ayrı bir teşekkürü hak ediyor. Ayrıca bugün açılışları gerçekleştiren ve Tokat’ta akrabaları bulunan Başbakanımız Binali Yıldırım’a da şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Anadolu’nun dört bir yanına çakılan çivilerle milli ekonomik modelin oluşmaya başladığını da kaydeden Yücel Bulut, “Milli, yerli ve tam bağımsız bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

ERBAA BELEDİYESİ ZİYARETİ

 

Açılış sonrasında Binali Yıldırım, programında yer almamasına rağmen Erbaa Belediyesini ziyaret ederek, belediye çalışmaları hususunda Başkan Ertuğrul Karagöl’den bilgi aldı.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ