>
ERBAA YILMAZ KAYALAR FEN LİSESİNDEN GÖZ DOLDURAN BAŞARI

ERBAA YILMAZ KAYALAR FEN LİSESİNDEN GÖZ DOLDURAN BAŞARI

Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Buca Uluslararası Müzik,Bilim, Enerji ve Mühendislik Fuarı (BucaImsef)'te 27 Ülke Arasından dünya 1'inciliği ve 3'üncülüğü kazandı.

29 Kasım 2021 - 21:15

Uluslararası Bucaİmsef Organizayonunda (Buca Uluslararası Müzik,Bilim, Enerji ve Mühendislik Fuarı) Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesinin 2 projesi dünya derecesi almaya hak kazandı. 

USA, Rusya, Çin, Arjantin, Azerbaycan, BAE, Bosna, Brezilya, Ekvador, Güney Afrika, İran, İtayla, Kazakistan, Hırvatistan, Meksika, Pakistan, Paraguay, Romanya, Sırbistan, Şili, Tayvan, Tunus, Ukrayna ve Türkiye'den katılan  toplam 856 finalist proje arasından öğrencilerimiz Şule Yılmaz ve Selin Nehir Kırım'ın gerçekleştirdikleri "Hipkloröz Matik" adlı projeleri Kimya alanında dünya 3'üncüsü, yine öğrencilerimiz Abdülhakim Kökçü ve Furkan Çolak'ın gerçekleştirdikleri "Uzaktan Eğitim Portalı" adlı projleri Matematik-Bilgisayar katagorisinde dünya 1'incisi oldu. 

Ayrıca öğrencilerimizin kimya projesi Brezilya, bilgisayar projesi ise, İngiltere, Dubai ve İran'da düzenlenecek olan uluslararası fuarlarda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HER YERDE KAR VAR!
HER YERDE KAR VAR!
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki
MHP'li Bulut'tan Sedef Kabaş'a tepki