“Erbaalılar gaspçılara fırsat vermeyecektir”

“Erbaalılar gaspçılara fırsat vermeyecektir”

Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım, Kuruçay Mahalle mitinginde vatandaşların sevinç gösterileri ile karşılandı. Başkan Yıldırım “Erbaalıların hakkını gasp edenlere bu millet bir daha fırsat vermeyecek” dedi.

14 Mart 2019 - 12:57

Mahalli İdareler seçim çalışmaları çerçevesinde Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım Kuruçay Mahallesinde miting yaptı.

‘2014 yılında hazırlattığı proje kitapçığını mitinglerde sallayarak vaat ettiği projelerden 3’ünü hayata geçiremediği’ eleştirilerine yanıt veren Başkan Yıldırım “Bir de ne yapıyor benim kitapçığımı alıyor, sallıyor böyle ‘Başkan’ diyor. Diyor ki burada 3 tane projeyi yapamamışsın diyor. Doğru. Benim yaptığım projeleri öyle güzel anlatıyor ki ben anlatamıyorum onun anlattığı kadar. Arkadaşım, kıymetli kardeşim, 17 projenin 14’ü hayata geçmiş sen ne kusur arıyorsun. Sen neyin derdindesin? Sen üzüm yemek mi istiyorsun bağcıyı dövmek mi? Şimdi siz Erbaa’yı o kadar ihmal etmişsiniz ki Kuruçay’ı, Ziya Gökalp’i o kadar ihmal etmişsiniz ki biz bir taraftan Erbaa’nın temel sorunu olan altyapıları çözerken, yollar yaparken, kaldırımlar yaparken Kuruçay’ın eksiğini giderirken, Ziya Gökalp’in eksiğini giderirken bir taraftan da senin eksik dediğin projelerin altyapısını oluşturduk. İnşallah 2’inci dönemde bu hizmetlerimizi sizler için hayata geçireceğiz. İşte bunlar hiçbir hayalleri olmayanlar, Erbaa ile ilgili hiçbir düşüncesi olmayanlar. Kitapçık yayınlayacaklar, ben şöyle bir inceledim; yine Kuruçay yok onların hayalinde. Yine Ziya Gökalp yok onların hayalinde. Çünkü onların Dünyasında Kuruçay yok. Onların Dünyasında Ziya Gökalp yok. Onların dünyasında çevre mahalle yok.” dedi.

“MİLLET SİZE O FIRSATI BİR DAHA VERMEYECEK”

Geçmiş dönemlerde uyguladıkları politikalarla Erbaalıların hakkını gasp edenlerin yeniden aynı hırsla saldırıya geçtiğini kaydeden Başkan Yıldırım “Bizim bir tane kardeşimiz var. Çok temiz yüzlü bir kardeşimiz. Erbaa’da 4 adayız biz. Bir tane kardeşimiz var çok iyi bir arkadaşımız olabilir. Kendisi iyi bir arkadaş. Benim makama geldiği zaman hep bana şunu söylerdi ‘Gerçekten iyi çalışıyorsun başkanım, Erbaa’yı güzel yerlere getirdin seni tebrik ediyorum’ derdi. Sonra başkan adayı oldu abileri dedi ki ya böyle olmaz. Abileri eline not verdi. Dedi ki ‘başkanı kötüleyeceksin’ Başladı kötülemeye. Kendisi yazmıştı silmiş ‘Erbaa daha yaşanabilir oluyor’ diye yazmıştı halbuki. Şimdi kendini inkar ediyor. Şimdi onun abileri var. Kim bu abiler. Arkasında abileri var. İlk sıralara yazdığı, böyle kontenjana yazdığı meclis listesinde abileri var. Onun önüne yazıyorlar, yazıyorlar, veriyorlar. O da okuyor. Unuturum diye de sık sık kürsüye gidip notlarına bakıyor. Unutmayayım diyor. Dersine çalışmamış. Şimdi onun abileri bana çok kızgın. Niye kızgın biliyor musunuz? 20 yıl belediyeyi kendi çıkarları için kullanmışlar. 20 yıl belediyenin tüm imkanlarını millet için değil, kendileri için kullanmışlar biz göreve gelince bu imkanları milletin lehine çevirdiğimiz için onların mamasını kestiğimiz için bize kızgınlar. Bakın bugün tevafuk oldu. Canlı canlı da görebileceğiz. Bakın burası bizim tarlamızdı biz çıktık. Akrabalarımızın hepsi sattı. Burada komşularımız aldı. Burası 2 kat imarlı. Tepeşehir’in blokları 3 kat imarlıydı. Ama Tepeşehir ile burası arasında kalan yere Ahmet Yenihan 6 kat imar verdi, 6 kat. Kimin yeriydi biliyor musunuz bunlar. Bugün bize kızgın olan ve arkadaşımızın önüne yazılanları koyan abilerimizin yeriydi. Biz ne yaptık göreve gelince adil olduk 6 katı 4 kata düşürdük. İşte kızgınlıkları bundan. Bize attıkları iftiralar hep bundan. Buradaki insanların haklarını gasp ettiler. Yetmedi Yeni Hayat Evlerinin orada bir arazi var. 65 dönüm. Kaç kat imar var? 10 kat imar var. Size iki kat verenler onlara kaç kat vermiş? 10 kat. Kim o yine bizimkinin abilerinden biri. Bunlar toplanmışlar önlerine de temiz yüzlü bir kardeşimizi koymuşlar ardına siniyorlar, eski günlerin özlemini yaşıyorlar. Ama bu millet size o fırsatı bir daha vermeyecek.” şeklinde konuştu.

Mitingin ardından Başkan Yıldırım ve alana gelen vatandaşlar kortej halinde parti binasına kadar yürüdü.

“ONLARINKİ İNTİKAM HIRSI”

Parti binası önünde yaptığı konuşmada ise İntikam hırsıyla hareket edenlerden olmadıklarını söyleyen Başkan Yıldırım “Biz intikam hırsıyla, rövanş mantığıyla hareket etmiyoruz, bizim derdimiz Erbaa, bizim sevdamız Erbaa. 25 mahallemiz, 65 bin nüfusuyla her kesimiyle bizim sevdamız Erbaa. Biz Cumhuriyet Halk Partilileri seviyoruz, biz Milliyetçi Hareket Partilileri seviyoruz, İYİ Partilileri seviyoruz, Büyük Birlik Partilileri seviyoruz, Saadet Partilileri seviyoruz çünkü biz Erbaa’yı seviyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x