google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
ERDOĞAN’A BEŞ TALEP

ERDOĞAN'A BEŞ TALEP

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tokat'a gelmesi dolayısıyla, Tokat Haber Gazetesi olarak “Tokat'ın öncelikli talepleri” başlığı altında yaptığımız araştırmada, 5 maddeden oluşan taleplerimizi tespit ettik. Başkan Erdoğan, 17 yıldır büyük destek aldığı Tokat'ın bu sesine kulak vereceğine inanıyor, bundan sonra da gönlümüzde kal başkanım diyoruz.

25 Şubat 2019 - 13:39


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Tokat'ta. 31 Mart yerel seçimler öncesi Tokat'ta vatandaşlarla buluşacak olan Erdoğan'dan Tokatlıların talepleri olacak. Biz Tokat Haber Gazetesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda Tokat'ın elzem ihtiyaçlarından olan projeleri 5 madde de topladık. Tokatlılar, AK Parti'nin kuruluşundan bu zamana denk Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AK Parti'ye hep destek veren illerin başında geldikleri için bu taleplerinin yerine getirilmesini bekliyor.

İŞTE TOKAT'IN
5 TALEBİ

1-Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayacak yol projesi kapsamına Niksar-Akkuş yolunu da dahil ederek, Tokat ve hinterlandının ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlanır. Karayollarının masa üstü araç geçiş çetelesi bugünün rakamsal boyutudur. Oysa, hedef 2023 ve 2071 deniliyorsa, Niksar-Akkuş yolunun yapımıyla, bölgenin özellikle 3 büyük ovalı tarım faaliyeti ve ürünleri için ihracat kapısı açılacak ve ulaşım sorununda liman faktörü de devreye girmiş olacaktır.

2-Niksar-Akkuş yoluyla birlikte, öncelikle yapımı süren Tokat-Niksar yolunun tamamlanması için her türlü imkanın seferber edilmesi elzemdir. Çünkü, Tokat-Niksar yolu hem Niksar-Akkuş yolunun başlangıç noktası, hem de Reşadiye-Koyulhisar'a bağlanan önemli bir geçiş merkezidir. Bu bakımdan, söz konusu yolun yapımının hızlandırılarak, bir an önce halkın hizmetine sunulmalıdır.

3-Tokat'ın şark kapısı sayılan Sivas yolu güzergahı içerisinde Çamlıbel kısmının tünel vasıtasıyla bölünmüş yol bağlantısı sağlanmalıdır. Rakımının yüksekliği sebebiyle, kış aylarında kar yağmasıyla birlikte, yaklaşık 20 kilometrelik bölümde yol kapanması yaşanmaktadır. Bunun tek çözümünün ise, Çamlıbel Tünelidir. Bu yol güzergahında Sivas, Erzurum, Erzincan, Malatya, Konya ve Kayseri gibi şehirlere uzanan yol ağı bağlantısı bulunmaktadır.

4-Bölge iller arasında, tren yolunun geçmediği tek il Tokat için hızlı tren konusu uzun zamandır konuşulmasına rağmen, tren yolu güzergahının Yıldızeli İstasyon ile bağlantısı yönündeki projeyle, bu umudu da kalmamıştır. İlçesi Turhal'da tren yolu ve istasyonunun olmasına rağmen, bağlı olduğu il Tokat'ta tren yolu olmayışı, ayrı bir konudur. Tren yolu konusunda, hiç değilse Tokat-Turhal arasına bir tren yolu yapımı gerçekleştirilerek, demiryolu ulaşımından Tokat'ın da yararlanması sağlanmalıdır.

5-İhalesi yapılarak inşaatı başlatılan Tokat Havaalanı, özellikle büyük kargo uçaklarının da inebileceği ve taşımacılıktan kullanılabilen bir havaalanı olması gerekiyor. Bu konuda, henüz yapımı yeni başlayan Tokat Havaalanının proje revizesi yapılmak suretiyle Uluslararası Havaalanı statüsü kazandırılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜJDELİ ZİYARET!
MÜJDELİ ZİYARET!
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0