>
ERDOĞAN’IN KONUŞMASI DÖVİZİ TEPETAKLAK ETTİ

ERDOĞAN'IN KONUŞMASI DÖVİZİ TEPETAKLAK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası ekonomi ile ilgili verdiği mesajlar sonrası dolar, euro ve altında ciddi düşüşler yaşandı.

22 Aralık 2021 - 20:23 - Güncelleme: 22 Aralık 2021 - 21:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarının ardından önceki gün 18 TL’yi gören dolar kuru, 11.10 TL seviyesine kadar düştü. Dolar/TL dün öğlen saatlerinde 13 lira civarında işlem görürken. 20 TL’yi geçen euro kuru ise dün sabah 15 TL seviyesinde dalgalandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda sert düşüş yaşandı. Dolar, yüzde 30'dan fazla değer kaybederek 11 liraya kadar geriledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bankada TL mevduatı olarak parası bulunan vatandaşların kur endişesini ortadan kaldıracak yeni araçların devreye alınacağını duyurdu. Erdoğan, "İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek. Bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak. Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın kur daha yüksek olacak diye mevduatını TL'den dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak" ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Mustafa Arslan;

FETÖCÜLERİ Mİ İŞARET ETTİ?

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “Bu ülkeyi ve aziz milletimizi; ne dolarcılara, ne de 1 dolarlıklara yâr etmedik, etmeyeceğiz” ifadesini kullandı. “1 dolarlıklara” ifadesindeki işaret ettiği ve hedefinde olanların, Fetullahçı Terör Örgütü Üyelerinin bir dönem F serisi 1 doları taşıyanlar mı olduğu sorusu siyasi kulislerde konuşulan önemli paylaşımlardan birisi oldu. Piyasalardaki bu hareketliliğin FETÖ ile bağlantılı olup olmadığı da vatandaşın cevap beklediği bir gündem maddesi olarak süreçteki yerini aldı. Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarını paylaşarak, “yine haklı çıktı” ve “seninleyiz Erdoğan” hashtaglerini paylaştı.

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/12/2021-12-22-20-25-16.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x