EROĞLU VE ALDEMİR, GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA...

EROĞLU VE ALDEMİR, GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir ile birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı olarak liderliğinde düzenlenen Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı.

09 Temmuz 2021 - 21:20

Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, toplantı başlamadan kısa süre önce paylaştıkları özçekim fotoğraf ile Tokatlıları selamladı. Eroğlu ve Aldemir’in de hazır bulunduğu toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olayları ile fitilin ateşlendiğini, 8 yıldır kesintisiz saldırıların olduğunu söyledi. Erdoğan, ekonomiye yönelik saldırıların altını da çizdi, yurt dışından getirilen altın rezervleri ile çok önceden önlem alındığını da vurguladı. Erdoğan, 2023 seçimlerine de dikkat çekti.

 

“GİRDİĞİMİZ HER SEÇİMDE SADECE MİLLETİMİZE GÜVENDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında: “Yarın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizde ettiğimiz yeminle başladığımız yeni yönetim şeklinde 3. yılı geride bırakıyoruz. Doğrudan milletin oyu ile doğrudan Cumhurbaşkanı seçilişimizin 7. yılını tamamlayacağız. AK Parti'yi kurarken milletin partisidir dedik. Girdiğimiz her seçimde sadece milletimize güvendik. Milletimiz yeri geldiğinde bize de canı pahasına sahip çıkmıştır. Girdiğimiz her seçimde sadece ve sadece milletimize güvendik. Milletimizden destek bekledik. Son 8 yıldır yapılan saldırılara karşı dimdik durmayı başardık. Hatırlarsanız, fitili ilk Gezi olayları ile ateşlediler. Batılı medya kuruluşlarının gece gündüz yayın yaptığı ayak üstü bin yalanın söylendiği olayları gördünüz değil mi. Güya ağaç diyerek yola çıktılar. Biz, buradaki oyunu gördük ve kararlı bir duruş sergileyerek bu tuzağı bozduk. Ardından FETÖ'nün emniyet ve yargı üzerinden 17-25 Aralık kumpasını devreye soktular. Milletimizle omuz omuza vererek fedakar mücadelemizle teröristleri açtıkları çukurlara gömdük. 15 Temmuz darbe girişimi karşılaştığımız en büyük ihanettir.

 

"SİNSİ HEDEFLERE YÖNELDİLER"

Ülkemize diz çöktürme, karanlık senaryoları hayata geçirme faaliyetleri kutlu mücadelelere rağmen sona ermemiştir. Terör örgütlerini kullanarak kan dökmek sureti ile Türkiye'yi rayından çıkarmayı başaramayanlar daha sinsi hedeflere yöneldi. Yeni hedef ekonomimizdi. Döviz kurunu harekete geçirerek faizleri ve enflasyonu yükselterek ülkemizi ekonomik krizlerin altında ezdirmek için defalarca atağa kalktılar. Yurt dışındaki altınlarımızı ülkemize getirmek suretiyle bu saldırılara karşı hazırlığımızı önceden yapmıştık. Elbette sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Fakat hedeflenen sonuçlar ile bu sonuçlar arasında dağlar kadar fark vardır. Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomimize yönelik saldırılarda da amaç odur. 15 Temmuz darbe girişiminin gerisindeki sinsi gaye ile ekonomimizi sıkıntıya sokma gayesi aynıdır. Gelişmiş ülkeler bile salgın döneminde bocalarken biz uygularken doğru, kararlı, hızlı, etkin sağlık, gıda ve kamu güvenliği sistemimiz ile herkesten ayrıştık.

 

“FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR”

Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak milletimiz için ilave destek adımları atabiliriz. Türkiye, bölgesel ve küresel liderlik konumuyla son bir asırdaki en güçlü yürüyüşünü gerçekleştirecektir. Muhalefetin giderek arsızlaşan, buram buram kin ve nefret kokan üslubu seçimlerle ilgili telaşlarını ele veriyor. Muhalefet freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız belasız dönmemiz gerekiyor. Bu bakımdan 2023 seçimleri çok önemli hale gelmiştir” dedi.

2021/07/2021-07-09-21-24-50.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...