Eş zamanlı denetimde Hayat kurtaracak uyarı

Eş zamanlı denetimde Hayat kurtaracak uyarı

Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat’ta da ‘Sağlık için, hepimiz için’ mottosu ile maske ve sosyal mesafe denetiminin 3.’sü yapıldı. Yetkililer toplu taşıma araçları, ticari araçlar, sokak ve caddelerde, banka kuyruklarında, iş yerlerinde dolaşarak vatandaşa hayat kurtaran kuralları konusunda uyarı yaptı

12 Ağustos 2020 - 10:52

Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından ‘Sağlık için, hepimiz için’ mottosu ile maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı.

Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül ve kolluk kuvvetleri denetimlere bizzat katıldı.

Vatandaşlardan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarını rica eden Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, “İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı Türkiye çapındaki bu korona denetimlerinin 3.’sünü yapıyoruz. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat ilimizde, merkez ve bütün ilçelerimiz dahil olmak üzere bu denetimleri yapmaya başladık. Polis, jandarma, sağlık ekiplerimiz, belediye zabıta ekiplerimiz, tarım müdürlüğümüz bütün kurumlarımız hep beraber denetim yapacağız. Umuma açık alanlarda kalabalık olan yerlerde vatandaşlarımızın bulunduğu yerlerde bu denetimi yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir. Koronavirüsten vatan olarak millet olarak kurtulmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!