ESKİ DOSTTAN NEZAKET ZİYARETİ

ESKİ DOSTTAN NEZAKET ZİYARETİ

Tokatspor takımının eski futbolcularından hemşerimiz Adnan Şeker, gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu.

20 Aralık 2019 - 10:40

Sayın Adnan Şeker hoca Tokat’tan ayrılalı 28 yıl oluyor ama halen Tokatlı olarak gurur duyan birisi ve bu ziyaretinde eski dostlarını ziyaret ederek anılarını tazeliyor.

Misafir spor adamı ve sporun içinden gelen birisi olunca konu tabi spor oluyor. Adnan Şeker hoca ile geçmişteki Tokatspor ve eski dostları ile yaşadığı anıları konuştuk.

Şeker hoca, eski takımı Tokatspor takımının durumuna üzüldüğünü bu takımın bu durumu hak etmediğini belirterek, “Bu takıma acil olarak bu şehrin siyasilerinin, mülkü amirlerinin bu işe bir çare bulmalarını bekliyoruz. Futbol bir şehrin kültür elçisidir. Bu takımda futbol oynayan eski futbolcuların takım etrafında kenetlenmeleri gerekir.  Acil olarak Tokatspor takımı tekrar hak ettiği yere gelmesi için tüm şehrin kenetlenmesi gerekir. Tokat halkı bunu yaparsa, bu takım tekrar eski başarılı günlerine döner. Eski bir futbolcu olarak tüm gençlere bir ağabey öğütü vereyim. Futbolcu olmak isteyenler çok çalışmalı. Başarılı futbol oynamalılar. Hakem olmak isteyen gençlerimiz ise, futbolu ve futbol kurallarını iyi bilmek zorundalar. Eski bir Tokatlı olarak, Tokat iline kısa bir dost ziyareti yapıp dostlarımla eski anılarımı tazeledim. Ama bu ziyaretimde içim buruk oldu. Eski takımıma ilgisizlik beni çok üzdü. Bizim zamanımızda ilin ileri gelenleri takım için ne yaparız diye taşın altına ellerini koyarlardı. O zamanlar alt yapıdan Tokatspor takımına futbolcu her sezon gelirdi. Alt yapıdan Namık Keskinsu, Namık Altınsoy, Ali Yazar, Mustafa Seçilmiş, Ayhan Sarıtaşlı ismini hatırlayamadığım kardeşlerim beni bağışlasınlar. Şimdi bakıyorum hep dışardan transfer yapılıyor. Bu takımlar için sıkıntılı bir süreç oluyor. Tokatspor takımının alt yapıları fabrika gibi çalışmalı. Herkes işini ciddi olarak yaparsa, başarı kendiliğinden gelir. Eski bir futbolcu olarak bizlerin zamanında bu kadar paralar olmasa bile, futbolun kalitesi en üst seviyede oluyordu. O toplara kafa vururken gözlerimizden ateş çıkıyordu. Sahalar topraktı, malzeme sıkıntıları üst seviyede idi ama kalite vardı. Şimdi futbolda her şey var ama maalesef kalite yok, futbol yok. Bu da sporseverleri statlardan uzaklaştırıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI