Eski hükümlü ve engellilere iş kurma fırsatı

Eski hükümlü ve engellilere iş kurma fırsatı

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Projesi kapsamında engelli raporu olan kişiler için 50 bin liraya kadar; eski hükümlü vatandaşlar için ise brüt asgari ücretin 15 katına (38 bin 370 lira) kadar kendi işini kurma hibe desteği veriyor. Son başvuru tarihi 18 Aralık 2019

28 Kasım 2019 - 10:28

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Projesi’nin tanıtım toplantılarına devam ediyor. İŞKUR; dezavantajlı grup içinde yer alan engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işyerini kurması, engelli bireylerin işe uyumumun sağlanması, engelli bireylerin istihdamının artırılması ve engelli bireylerin mesleki eğitiminin artırılması amacıyla yılda 2 defa hibe programı düzenliyor.

Bu kapsamda İŞ-KUR Tokat İl Müdürlüğü, Turhal Hizmet Merkezi ve Erbaa Hizmet Merkezi daha fazla kişinin proje başvurusu yapması amacıyla ortak saha çalışmalarını ortak programlar hazırlayarak güçlendiriyor. Bu kapsamda geçen hafta Erbaa Tüm Engelliler Derneği’nde İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve Erbaa Hizmet Merkezi işbirliği ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İkincisi bilgilendirme toplantısı ise Zile’de yapıldı.  “Herkes için istihdam” temalı toplantıda hibe proje desteği ile ilgili sorulara cevap verildi.

                      

SON BAŞVURU TARİHİ 18 ARALIK

İŞ-KUR’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Kendi işini kurma proje desteği kapsamında engelli raporu olan kişiler için 50 bin liraya kadar; eski hükümlü vatandaşlarımız için ise brüt asgari ücretin 15 katına (38 bin 370 lira) kadar kendi işini kurma hibe desteği verilmektedir. Proje hazırlamak isteyen vatandaşlarımız İl Müdürlüğümüz, Turhal Hizmet Merkezimiz veya Erbaa Hizmet Merkezimiz ile görüşerek daha detaylı bilgi sahibi olabilecekleri gibi www.iskur.gov.tr internet adresimizden hibe desteği projesi ile ilgili dokümanları da inceleyerek bilgi sahibi olabileceklerdir. 2020-1 Dönem proje başvuruları başlamış olup son başvuru tarihi 18 Aralık 2019’dur” denildi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASINA VALİDEN SON NOKTA