Esnaf Odaları seçim bürosu "Birliğe Davet" sloganıyla...

Esnaf Odaları seçim bürosu "Birliğe Davet" sloganıyla açıldı

Esnaf Odaları seçimlerinin yaklaşmasıyla Tokat’ta bazı Esnaf Odaları harekete geçerek “Birliğe Davet” sloganıyla Esnaf Odaları seçim bürosu açtılar. Tokat Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya oda başkanlarının seçim maliyetlerini odalardan değil de kendi ceplerinden harcamaları için böyle bir seçim bürosu oluşturduklarını ve Esnaf Odaları Birliği Başkanlığına Aday olduğunu söyledi

06 Aralık 2017 - 11:23 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 14:49

Tokat’ta 12, il genelinde 34 esnaf odası için seçim süreci 1 Ocak 2018’de başlıyor. Oda seçimleri Mart’ta bitirilerek, Mayıs ayında Esnaf Odaları Birlik seçimi yapılacak. Esnaf Odaları seçimleri için bazı esnaf odaları harekete geçerek Toptancılar sitesinde seçim bürosu açtı.

Dualar eşliğinde açılışı gerçekleşen seçim bürosunda konuşan Tokat Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya “Bugün hayırlı bir hizmet için, hayırlı bir yola çıktık. Bu yolda yüce mevlam hepimizin yardımcısı olsun. Bu seçim bürosunu açmamızda ki gaye, biz Oda Başkan Adayları şuanda Oda Başkanı olsak da şuanda aday adayıyız. Herkes odasında değil de seçim bürosunda herkes cebinden harcayarak seçim çalışmasını yapsın diye buradayız. Çünkü odalarda tüyü bitmemiş yetimin hakları var. Her aday, aday adayı kendi parasını harcayarak seçim çalışmalarını yapsınlar diye düşündük. Kimse odalara yük olmasın. Ben bütün aday adayı arkadaşlarla başarılar diliyorum. İnşallah bu çıktığımız yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. İlerleyen günlerde aday adayı arkadaşlarımızı tanıtmak için tekrar toplanacağız. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olsun. İnşallah birlik beraberliğimiz Tokat esnaf ve sanatkarının lehine olacaktır. Bizle beraber yürümek isteyen her odanın başkan aday adayına burada kalbimiz açık gelip çalışmalarını yapabilir. Ancak bizimle yürümek isteyen birlik beraberliğimiz içerisinde olacak beraberliği bozacak arkadaşlarımız değil bizle beraber olacak her arkadaşımıza kapımız açık” dedi.

“BİRLİKTELİK OLAMADIĞI İÇİN DİKKATE ALINMIYORUZ”

Esnaf Odaları arasında birliktelik oluşmadığı kamuoyunda ve bürokraside dikkate alınmadıklarını belirten Çankaya “Tokat’ta küçük esnaf ve sanatkarın sıkıntıları var. Maalesef esnaf sanatkarımız maddi manevi her yönden sıkıntılı. Burada biz esnaf odaları başkanları olarak STK olarak Tokat’ın ekonomisine yön vermemiz gerekirken maalesef birlik beraberliğimiz olmadığından odalar bir birine düşman hale dönüştü. Birliktelik olmadığı için karşımızda bürokrat olsun, hükümet olsun, belediye, olsun valilik olsun bizleri dikkate almıyor. Biz birlik beraberliğimizi sağlayacağız Tokat’ta sivil inisiyatif olarak devletimize, milletimize yardımcı olacağız ve işlerimizin de daha iyi ilerleyeceğini düşünüyorum. Oda Başkanları bir birleriyle sürtüştüklerinden üyelerine hizmet edemeyecek hale geldi. Bizler rakibiz düşman değiliz. Bizim esnaf ve sanatkarımız hiçbir zaman bir birine düşman olamaz” şeklinde konuştu.

 

“ODALAR GEÇİM KAPISI DEĞİLDİR”

 

Oda seçimleri sonrası Mayıs ayında yapılacak olan Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı için aday olduğunu ifade eden Başkan Çankaya “Tokat merkezde 12 odamız var 1 Ocak itibari ile seçim süreci başlamış oluyor. Ocak, Şubat ve Mart aylarında oda seçimleri Mayıs ayında da Birlik seçimi olacak. Haziran’da da federasyonların seçimi yapılacak. Şuanda biz oda seçimleri için hazırlıklara başladık. Aday adaylarımız odalarıyla ilgili seçim çalışmalarını yapmak üzere burada toplanacaklar. Bir oda başkanı koltuktan güç almak için değil koltuğa güç vermek için otursun yoksa oturmasın arkadaşlar. Odaları geçim kapısı olarak görenler buralara aday olmasın ben her zaman karşısındayım. Ben Madeni Sanatlar Odası Başkanı olarak yaptıklarımız ortada. Biz geçmiş süreçte baya bir sıkıntılar yaşadık. Üyemiz bizi haklarını koruyalım diye o koltuğa oturtuyor. Biz üyemize faydalı hizmet yapmıyorsak sıkıntı burada başlıyor. Örneğin geçmiş dönemde Esnaf Odaları birliğimiz bizim aidatlarımızı iki katı artırdı yüzde 10’dan yüzde 20’e çıkardı. Biz üyelerimizin hakkını korumak için mahkemeye gittik ve çok şükür kazandık aidatlar tekrar yüzde 10’a indi. Bizim hizmetimiz üyemizin iyiliği için. Söylediğim gibi 1 Ocak’ta oda seçim süreci başlıyor. Tokat’ta 12, il genelinde 34 odamız var, oda seçimleri Mart’ta bitiyor, Mayıs ayında birlik seçimi var. Ben Madeni Sanatkar Odası Başkanı olarak inşallah üyemiz bize taktir bulunur seçilirsem Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı için adayım.  Odalar için Başkan adaylarımızın tanıtımlarını ise ileriki günlerde yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 Taşhan’da erkek Kuaförü olan Tarık Nalbant ise Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı için aday olduğu açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
GOÜ Rektör'ü kim olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?
İYİ Parti'den mi aday olacak?