Esnafa konut müjdesi

Esnafa konut müjdesi

S. S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar anonim şirketi TES A.Ş.’yi kurduklarını, esnaf ve sanatkâra yönelik konut kooperatifi çalışmalarının sürdüğünü duyurdu

14 Mart 2018 - 10:47 - Güncelleme: 14 Mart 2018 - 12:00

S. S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Esnaf ve Sanatkârlara yönelik yapılacak olan konut kooperatifi çalışmalarının sürdüğü bilgisini verdi. Arsa arayışında olduklarını söyleyen Aydoğan, yakında kooperatifin kuruluşunu açıklayacaklarını söyledi.

 

Konuyla ilgili dün basın toplantısı yapan Ahmet Hamdi Aydoğan, sözlerine Çorum Osmancık’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dilerken yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin  4 Mart’ta yaptığı Genel Kurul’da Tokat Esnaf ve Sanatkarlar anonim şirketi TES A.Ş.’nin kurulduğu bilgisini paylaşan  Aydoğan,  Emlak, Elektrik, Elektronik, Dayanıklı Tüketim Malları, Turizm, Tarım ve Hayvancılık, Gıda, İnşaat, Nakliye, Otomotiv sektörlerinde de faaliyet göstermeyi planladıklarını, şirket koordinesinde üyelerini ev sahibi yapmak istediklerini söyledi.

KURULAN ŞİRKETTE YER ALAN İSİMLER

Aydoğan, ““Özellikle 4 Mart’ta Genel Kurulumuzun almış olduğu üyelerimizi ev sahibi yapma noktasında ki kararımız mucibince kuracağımız kooperatifin iş ve işlemlerini de şirketimiz koordinesiyle hayata geçirmek istiyoruz. Hüseyin Atasoy, Celal Yarılan, Hüseyin Yıldırım, Seçim Sıtmasuyu, Okay Dumlupınar arkadaşlarım zaten esnaf sanatkâr olarak yanımızda idiler şimdi ise birlikte çalışacağımız şirketimizde görev alacaklar. Bu yeni görevleriyle birlikte çalışma arkadaşlarımız da oldular kendilerine esnafa ve sanatkâr için harcayacakları mesailerinde hayırlı huzurlu bereketli başarılı çalışmalar diliyor, aramıza hoş geldiniz diyorum. Konut kooperatifi ile ilgili değerlendirmelerimiz sürüyor inşallah bize yetecek büyüklükte ve evsafta arsa arayışındayız çok uzun olmayan bir zaman diliminde kooperatifimizin kuruluşunu da gene esnaf ve sanatkârımızdan yeni çalışma arkadaşlarımızla hep birlikte açıklayacağız”  diye konuştu.

TOKAT ESNAFINA ÖNCÜLÜK EDECEK

Aydoğan, şirketin Tokat esnafına bir çok alanda öncülük edeceğini, iş ve istihdam sağlayacağını vurguladı. Aydoğan yeni kurulan şirketin ayrıca Tokatlı esnaf ve sanatkarının, odaların ve kooperatiflerin birlik ve beraberliğini sağlayacak bir misyonu olacağını sözlerine ekledi. TES A.Ş’nin Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kendi mülkü olan stüdyo evlerinin işletmeciliğiyle faaliyete başladığını belirten Aydoğan; “Şirketimiz inşallah daha sonrasında e-ticaret alanında faaliyet göstermek ve başta Tokat'ta yetişen üretilen ne varsa hem dünyaya satmak hem de Tokat esnaf sanatkarını e-ticaretle tanıştırmak istiyoruz. Umuyoruz bu iyi niyet ile diktiğimiz fidan büyür gelişir ve başta Tokat’ımıza, ortaklarımıza, hemşerilerimize katma değer üreterek iş aş ve istihdama vesile olur” diye konuştu.

MEHMETÇİĞE TOKAT ÇÖREĞİ

 

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak Tokatlıları ve Tokat Esnaf ve sanatkarını Afrin sınırında temsil edeceklerini söyleyen Aydoğan, Mehmetçiğe  üzerinde ‘Tokat’ yazan Tokat’ın meşhur Cevizli  Çöreğini götürüleceklerini belirtti. ‘Mehmetçik nerede biz oradayız. 81 ilden esnaf ve sanatkârla Hatay’dayız’  İsmiyle bugün Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 'nin himayelerinde Hatay’a ziyaret gerçekleştireceklerini ifade eden Aydoğan; “Tokat esnaf ve sanatkârımız adına orda dualarımızla desteklerimizle askerlerimize bir moral vermesi bakımından orda olacağız. Bu ziyaretlerde çam sakızı çoban armağanı Tokatımızın meşhur cevizli çöreğimizi de götürüp askerlerimize ikram edeceğiz. Götürdüğümüzü esasen Tokat’ın çöreği değil Tokatlının yüreğidir.  Bu zamana kadar şehit verdiğimiz Mehmetçiğin Allah şahadetini kabul etsin. Yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necati
    10 ay önce
    yerli esnaf çeşitliliğini bitirme noktasına getiren ve ticari yaşamda adeta monopol oluşturan,kent yaşamını kapalı bir a***a sıkıştıran yerli ve yabancı AVM sermaye güçlerine karşı gerçekçi ve akıllı bir adım ,yerli esnafın kollektif dayanışmasından güç alarak kuru*** TES A.Ş\'ın hayata geçirilmesi!özelleştirmeci,liberal piyasa ekonomisine karşı küçük esnaflar ancak kollektif düşünceyle esanf örgütlerine katılarak karşı koyabilirler.yerli esnafın yaşaması biz tüketiciler içinde geleneksel üretime dayalı doğal ürünlerden yarar***mamız demektir.sayın başkanın açıkladığı şekilde esnaf örgütü olarak sadece kredi finansman desteği sağlayan bir örgüt olmak yerine ticarete öncülük eden üretim atölyeleri kuran bir anlayışla daha fazla sosyal yararlar yaratmak mümkün.Allah başarılar versin diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x