google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
"EVDE KAL TOKAT!"

"EVDE KAL TOKAT!"

Tokat’ta koronavirüs vakaları ve vaka artış hızındaki artış dolayısıyla Hayat Eve Sığar Uygulamasındaki Risk Haritasını vatandaşlara korku vermeye başladı.

27 Kasım 2020 - 00:12 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 00:21

Alınan önlemler ve yapılan uyarılara rağmen temasın önüne bir türlü geçilemeyen Tokat’ta risk haritasında kırmızı renk alanı gün be gün daha da koyulaşıyor. Haritada Tokat’ın neresinde olursanız olun “Çok Yüksek Riskli Bölgedesiniz” uyarısı yapılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada, koronavirüsün 3’üncü pikini yaptığı ilan edilmişti. Yurt genelinde gözle görülür bir hale gelen bu artış, Tokat’ta da etkisini göstermeye başladı. Evde karantina ve izolasyona tutulan virüs taşıyıcısı ve temaslı vatandaş sayısı her gün daha da artıyor.

 

-Evde kal Tokat

Şehrin az yoğun ya da çok yoğun, az riskli ya da çok riskli olarak ayrım yapılamaz hale gelmesiyle birlikte, gelen kısıtlamalara ek olarak vatandaşların da kendi kısıtlamalarını oluşturması büyük önem arz ediyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların kendilerine belirlenen sürelerin dışında sokağa çıkmaması, hatta bu süreleri kendilerince daha da kısıtlamasının da fayda getireceği ortada. Evde çalışma imkanları olan vatandaşların çalışmalarına evlerinden devam etmesi, komşu ve akraba ziyaretlerinin tamamen sonlandırılması, yasak olmasına rağmen devam ettirilen taziye, düğün, nişan, söz gibi merasimlerinden uzak durulması alınabilecek kısıtlamalara örnek gösteriliyor.

 

-Ek kısıtlamalar gelebilir

Geçtiğimiz hafta Cuma gününden itibaren başlayana yeni kısıtlama tedbirlerine ek olarak yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği de merak konusu. Koronavirüsün 3’üncü kez pik yapması, vatandaşların kısıt ihlallerine devamı, maske, mesafe ve hijyen kurallarına yeterince uyulmaması, sosyal hayatın pandemiye göre şekillendirilememesi gibi hataların devam etmesi yeni kısıtlamaların gelebileceği yönünde bir fikir oluşturuyor. Pandemi başından beri evlerinde kalan duyarlı vatandaşların ise tek bir isteği var. O da, bunca zamandır kilitli kapılar arkasında kalmalarına rağmen, duyarsızlıklarla salgının yayılmasına neden olan vatandaşlara daha ağır cezai müeyyidelerin uygulanması.

Kaynak: HABER: Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTAN TANKER YANGINI
KORKUTAN TANKER YANGINI
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0