Evde Sağlık Hizmetine araç desteği

Evde Sağlık Hizmetine araç desteği

Tokat ve ilçelerde Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerince kullanılmak üzere 5 adet araç törenle teslim edildi

08 Ağustos 2019 - 10:44 - Güncelleme: 09 Ağustos 2019 - 13:10

Tokat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerince kullanılmak üzere 5 adet aracın İlçe Hastanelerine teslim edilmesi amacıyla Tokat Cumhuriyet Meydanında dün araç teslim töreni düzenlendi.

Teslim Törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Sağlık Müdürü H. Ahmet  Sümbül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum daire müdürü ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı “Devletimiz sosyal politikalar anlamında vatandaşlarımıza çok güzel hizmetler sunuyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de evde sağlık hizmetleri. Bakıma muhtaç vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığımızın belirlediği bir numarayı arıyor. Orada bir koordinasyon merkezimiz var. Bu merkezdeki arkadaşlarımız evde bakım hizmeti sunuyor. Bu çok anlamlı ve önemli bir hizmet. Sağlık anlamında devletimiz vatandaşlarımızın ayağına gidiyor. Devletimizin vatandaşlarımıza yanlarında olduğunu hissettirmesi ve  destek olması çok güzel bir hizmet” dedi.

5 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ

Evde Sağlık Hizmetlerinin her geçen gün artan hasta sayısını karşılayabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile Tokat Valiliğinin destekleriyle, Tokat İl Özel İdaresi tarafından Merkez, Zile, Turhal, Erbaa ve Niksar ilçeleri Evde Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere toplam 5 araç tahsis edildi. Tokat, Zile, Turhal, Almus, Erbaa, Niksar ve Reşadiye Devlet Hastanelerinde toplam 12 evde Sağlık Hizmetleri Ekibi bulunuyor. Ayrıca merkeze uzak olan Pazar, Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova Entegre Devlet Hastanelerinde birer tane Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi oluşturuldu. Bölgelerdeki hastalara bu ekipler hizmet sunuyor.

YIL SONUNA KADAR 25 BİN HASTA ZİYARET EDİLECEK

Araçların hizmete girmesi ile birlikte hastalara daha hızlı ulaşmak ve yeni ekipler oluşturmak hedefleniyor. Yıl sonuna kadar hasta ziyaretleri ile birlikte Tokat genelinde toplam 25 bin hasta ziyareti gerçekleştirmesi hedefleniyor. Evde Sağlık Hizmetleri, ihtiyacı olan bireylere muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbı bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin evinde ve aile ortamında yapılabilmesi amacıyla 01.02.2010 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkemizde uygulanmaya başlanmıştır. Evde Sağlık Hizmetleri tıbbi tedavinin yanı sıra, hastalara ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin de bir bütün olarak birlikte verilmesini amaçlar.

9 YILDA 11 BİN 132 HASTAYA ULAŞILDI

Bu kapsamda Tokat’ta ilk hasta ziyareti 25.10.2010 tarihinde gerçekleştirildi. Bu güne kadar Tokat genelinde toplam 11 bin 132 hastaya ulaşılarak hizmet sunumu sağlandı. Çeşitli nedenlere bağlı olarak (vefat, iyileşme, göç vs…) hizmet sunumu sonlandırılan 9 bin 317 hasta olup,  bin 815’ i halen aktif olarak hizmet almaya devam ediyor.

Yatağa bağımlı olup diş rahatsızlıkları olan hastalarımıza, Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz bünyesinde oluşturduğumuz Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Ekiplerimiz tarafından diş çekimi, diş protezi yapımı gibi tedavi hizmetleri de sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
FUTBOL VE TOKATSPOR UN DOĞUŞU
FUTBOL VE TOKATSPOR UN DOĞUŞU