Evde Tiyatro dünyada ilk

Evde Tiyatro dünyada ilk

Bilgi Okulları Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit, bugünlerde başlattığı proje ile sanat severler, öğrencilerle evde tiyatro oyunu çıkarmaya hazırlanıyor.

17 Nisan 2020 - 13:15

Türkiye’de korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle zorunlu olmadıkça evlerden çıkılması çağrılarının ardından halkın büyük bölümü vaktini evlerinde geçiriyor.

 

Sanat etkinlikleri de iptal edilirken Tiyatrocu Ferhat Pekyiğit , sanatçılar ve izleyicileri buluşturmak amacıyla "@tokatbilgisanat" instagram sayfasında başlattığı proje ile öğrencilerden oluşan kadroyla Tiyatro oyunu çıkaracak. Pekyiğit'in bu projesine çok sayıda sanat severden destek geldi.

 

EVDE TİYAYRO

Tiyatrocu Ferhat Pekiyiğit'in başladığı proje ile öğrencilere dağıttığı rollerle büyük bir Tiyatro oyunu çıkaracaklarını böylelikle evde kalan bilinçli çocuklarımızın aynı zamanda daha üretken bir nesi olacaklarını belirtti.

Sanatçı Pekyiğit, koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan çocuklara  evde kalarak da sanat yapılabileceğini gösterirken  ‘evde kal’ mesajı verdi. Pekyiğit: "Bu etkinliği karantina boyunca insanlarımızın sanattan uzak kalmaması amacıyla düzenledik. Bilgi Okulları ve Bilgi Sanat Tiyatrosu olarak tüm sanat severler ile evde tiyatro projesi başlattık. Hayalini sahneye taşımak isteyen, tiyatroyu seven, evde etkinlik yapmak isteyen herkese açık olan bu proje ile sanatımızın en kıymetli kolu olan tiyatroyu evlere taşıdık. Her hafta bir etkinlik yapılacak. Bu projeye dünyaca ünlü yazarların oyunlarının içerisindeki replikleri evde canlandırıp bizlere video gönderen herkes yarışmamıza katılabilecek ve halkımız tarafından yapılan oylama ile birinciler seçilecek. Sonraki süreçte ise seçilen tiyatro oyununun her bir repliği tiyatroya katılmak isteyenlere dağıtılacak. Sonra bu  videoları  birleştirip dünyada bir ilk olan evde tiyatro projemiz devam edecek" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek
Çalışmalar normalleşene kadar devam edecek