‘Evrakta sahtecilik’ iddiasıyla bir eczaneye dava açılacak

‘Evrakta sahtecilik’ iddiasıyla bir eczaneye dava açılacak

Tokat’ta bir eczanede, yatalak hasta olan bir vatandaşın bilgisi olmadan sahte imza ile aile hekiminin değiştirilmesi yargıya taşınıyor

19 Mart 2020 - 10:57

Tokat’ta bir eczanede, bir vatandaşın bilgisi olmadan sahte imza ile aile hekiminin değiştirilmesi yargıya taşınıyor. İddiaya göre; yatalak olan yaşlı hasta A. A. (76)’nın bilgisi dışında hasta adına imza atılarak aile hekimi değiştirildi.

 

Tokat il merkezinde yer alan eczane tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen olay, hasta yakınları tarafından önce il sağlık müdürlüğüne şikayet edildi. Hasta yakınları şimdi başta “evrakta sahtecilik” suçlaması olmak üzere, birçok konuda hem eczane hem de değiştirilen aile hekimi hakkında suç duyurusunda bulunulmaya hazırlanıyor. Hasta adına sahte reçeteler yazılmasından endişe ettiklerini belirten hasta yakını Hüseyin Alpay, “76 yaşındaki evden çıkamayan annemiz adına imzası taklit edilerek sahte evrak düzenleyen eczane hakkında gerekli hukuki işlemi başlatıyoruz” dedi. Olay yargıya taşındıktan sonra kamuoyuna detaylı bir açıklamanın yapılacağı kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta vaka sayısı 80
Tokat’ta vaka sayısı 80
Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı
Asılsız paylaşımlara MEB hukuki süreç başlattı