Evrim’den hala iz yok

Evrim'den hala iz yok

Tokat’ın Turhal ilçesinde 16 gündür aranan 3 yaşındaki Evrim’in anne ve babası tutuklanırken arama çalışmaları halen devam ediyor. Zile Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada arama çalışmalarının titizlikle sürdüğünü bildirdi

27 Temmuz 2018 - 00:54 - Güncelleme: 27 Temmuz 2018 - 11:12

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan 3 yaşındaki Evrim Atış, iddiaya göre 10 Temmuz Salı günü sabah saatlerinde kayboldu.  Olayın Jandarmaya haber verilmesinin ardından arama çalışmaları başlamış fakat Minik Evrim’e ait bir ize rastlanamamıştı. Bu arada ifadelerine başvurulan Dilek-Burhan Atış çifti ile babaanne Satı Atış, Evrim’in Amcası Niyazi Atış ve 1 komşuları gözaltına alınmış ifadelerinin ardından babaanne, amca ve komşuları serbest bırakılırken Evrim’in anne ve babası ise tutuklanmıştı.

Baba Burhan Atış’ın savcılık ifadesinde kızı Evrim’in traktörden düşerek öldüğünü ve cesedini 1 yıl önce ölen babası Sadık Atış’ın Yenisu Köyü mezarlığındaki mezarına gömdüğünü söylediği iddiaları gündeme gelirken Sadık Atış’ın mezarı yetkililerce açıldı ancak Evrim’in cesedine rastlanmadı. Baba Burhan Atış’ın ise ifadesini geri çekerek kızının nerede olduğunu bilmediğini söylediği öğrenildi. Anne Dilek ve Baba Burhan Atış şuan Zile Cezaevinde tutuklu bulunuyor.

Kayıp Evrim Atış ile ilgili Zile Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Mülhakatımız Turhal ilçesi Yenisu köyünde; Evrim  ATIŞ isimli 2015 doğumlu kız çocuğunun,  10/05/2017 tarihinde kaybolduğunun ihbar edilmesi üzerine  Turhal Cumhuriyet Başsavcılığınca  derhal soruşturmaya başlandığı, yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli olarak tespit edilen 5 şahsın  19/07/2018 tarihinde gözaltına alındığı, göz altına alınan şahıslardan üçünün ifadelerinin alınmasının ardından  serbest bırakıldığı, ikisinin Turhal Sulh Ceza Hakimliğinin 23/07/2018 tarihli kararı uyarınca  tutuklandığı, Evrim ATIŞ ‘ın arama çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğü ve soruşturmaya  devam olunduğu hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aranan şahıslar huzur uygulamasına takıldı
Aranan şahıslar huzur uygulamasına takıldı
150 kişiye istihdam sağlayacak protokol
150 kişiye istihdam sağlayacak protokol