Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı

Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı

Tokat Fevzi Çakmak Ortaokulu 2020 LGS sonucunda 18 Fen Lisesine, 18 Tokat Sosyal Bilimler Lisesine, 17 Tokat Gazi Osman Paşa Lisesine öğrenci göndererek başarısını katladı.

12 Ağustos 2020 - 10:49

Tokat Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun eğitimde yükselişi devam ediyor. 2020 LGS sonucunda 18 Fen Lisesine, 18 Tokat Sosyal Bilimler Lisesine, 17 Tokat Gazi Osman Paşa Lisesine, 4 Tokat Mehmet Emin Saraç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine,11 Tokat Uluslararası Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesine, 9 TOGÜ Tarım Lisesine,11 öğrenciyi ise Sınavla Öğrenci Alan diğer eğitim kurumlarına yerleştiren Fevzi Çakmak Ortaokulu başarı grafiğini bu yıl da yükseltti.

Ayrıca sportif olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Voleybol kategorisinde Türkiye’de son 8 takım içerisine girerek Tokat’ı en  temsil etti. Konuya ilişkin açıklama yapan  Okul Müdürü Osman Tosun; 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ekibiyle beraber hedefledikleri başarılara bir bir ulaştıklarını ifade etti.  Okul müdürü Osman Tosun salgın dönemi öncesinde Tokat Valiliği uhdesinde Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulanan Etüt Tokat Projesi, Kitap Tokat projelerinin yanında okulda uygulanan Öğrenci Koçluğu projesi ile iyi bir ivme kazandıklarını salgın döneminde ise Yüz Bin Öğrenci ile Yüz Yüze projesi ile birlikte okul bazlı uyguladıkları Uzaktan Eğitim Yakından Takip Projesiyle oldukça önemli bir aşamaya geldiklerini ifade etti.

Osman Tosun; Öğrencilerimizi sadece akademik anlamda yetiştirme hedefinde olmadıklarını 2023 Vizyonu çerçevesinde; bilime sevdalı, sanat ve spora meraklı, yenilikçi, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Bu başarılı sonuçların ortaya çıkmasında desteklerini esirgemeyen Tokat Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı 'ya, Tokat Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'ye, başarılı çalışmalarından dolayı tüm fedakar öğretmenlerimize, her türlü işbirliği ve katkılarından dolayı tüm velilerimize, okulumuzu en güzel şekilde temsil eden çok değerli öğrencimize ve tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!