Fındık’a vefa

Fındık’a vefa

Turhal Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu öğrencilerinin maskotu ve sınıf arkadaşı haline dönen Mavi Önlüklü sevimli köpek Fındık yakalandığı gençlik hastalığından kurtulamadı. Ankara’dan dün Tokat’a getirilip gömülen Fındık’ın mezar taşına fotoğrafı, mezarının üstüne ise mavi önlüğü konuldu

11 Mart 2020 - 10:20

Tokat'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve 'Fındık' adı verilen yavru köpek, Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olmuştu. Yakalandığı 'gençlik hastalığı' nedeniyle tedaviye alınan 'Fındık' 3 hafta sonra hayatını kaybetti. Fındık’ın cansız bedeni dün Ankara’dan getirilerek Turhal’da gömüldü.

Turhal Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne oradan da Ankara'da özel bir kliniğe götürülen ve burada ölen ‘Fındık’ın ölüm haberi Tokat’ta derin üzüntüye yol açtı. Fındık’ın ölümü sosyal medyanın da gündem konusu olurken birçok sayfada öldüğüne dair haberler paylaşılarak üzüntülerini dile getiren insanlar oldu.

Kendisine dikilen mavi okul önlüğü ile kısa sürede gönüllerde taht kuran sevimli köpek yavrusu Fındık Turhal Belediyesi Hayvan Barınağı bahçesinde hazırlanan mezara gömüldü. Fındık defnedilirken Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu öğretmeni Mustafa Önlen ve Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nihal Erkoç da hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
Virüs Memur İşçi ayrımı yapmıyor
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”
“Kurtuluş reçetesi köylerdir”