Fuar Alanı çağrısı

Fuar Alanı çağrısı

Seneye 4'üncüsü gerçekleştirilecek Kitap Günleri etkinliği için Tokat'a fuar alanı talebini ileten Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, fuar alanı, resim, galeri alanı eksikliğini dile getirerek bunun biran önce gerçekleşmesini istediklerini söyledi. İlber Ortay’lıyla ilgili ‘Yüksek ücret aldı’ iddiasına da Gürbüz yanıt verdi

07 Ekim 2019 - 10:49

Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, 3'üncüsü gerçekleştirilen Tokat Kitap Günleri etkinliğine ilişkin değerlendirme yaptı. Abdullah Gürbüz, kitap günlerini etkinliklerini Tokat'a kazandırılacak bir fuar alanında yapılmasının daha anlamlı olacağını söyledi.

Günlük 7 bine yakın kitapseverin kitap fuarını ziyaret ettiğini ifade eden Abdullah Gürbüz, şunları kaydetti: "Sadece merkezden günlük 7 bine yakın kitap fuarını ziyaret eden, kitapla haşır neşir olan, buraya gelen yazarlarla sohbet eden bir kitlemiz var. Türkiye'ye mal olmuş çok önemli şahsiyetleri insanlarla buluşturuyorsunuz, onların tecrübelerini alıyorsunuz.  Ben bu sene çok daha derli toplu bir kitap günleri etkinliği olduğunu düşünüyorum. İnşallah seneye de bunu daha güçlü bir şekilde devam ettiririz. Yeri gelmişken bir eleştiri de yapmak istiyorum. Uzun yıllardan beri Tokat'ta fuar alanlarımız, resim, galeri alanımız maalesef yok. Bu konuyu birkaç defadır Valiliğimize ve Belediyemize söylüyoruz. Belediye Başkanımız bunu yeni dönemde projeleri arasına aldı. Biz bunun gerçekten biran önce gerçekleşmesini arzuluyoruz. Şehrimiz bunu hak ediyor. Biz çadırdan bir tık daha ilerisi, daha rantabl daha güzel mekanlarda yazarlarımızı okurlarımızla buluşturmak istiyoruz."

İLBER ORTAYLI'YA PARA ÖDENDİĞİ İDDİASI

Sosyal medya üzerinden yayılan; Türk Tarihçi, akademisyen yazar, Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya Tokat'a gelmesi için ekstra para ödendiğine dair söylemleri yalanlayan Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, "Son iki günde sosyal medyada İlber Hocayla alakalı bazı söylentiler yer alıyor. "Ne kadar rakam verildi." diye sosyal medyada bir takım ifadeler geçti. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Kent Konseyinin İlber Hocaya ayrıca ödediği bir kuruş rakam yok. Ama bütün bu organizasyonu verilmiş bir rakam var. Organizasyon firması hangi yazara ne kadar para vereceğini kendi bilir biz bilemeyiz. Bizi ilgilendiren kısmı kitap fuarının yazarlarının daha kaliteli olması, kitap fuarının daha iyi bir kalitede gerçekleşmesi. Bununla ilgili Valiliğimizin, Belediyemizin ve bizim üzerimize düşen görevi yaptığımızı düşünüyorum. Özellikle kitap konusunda gündemi iyiliklerle donatmamız gerekiyor diye düşünüyorum." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ