"Gayemiz nitelikli bir nesil yetiştirmek”

"Gayemiz nitelikli bir nesil yetiştirmek”

AK Parti Tokat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Mustafa Arslan, “Gayemiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan, okuyan, araştıran, geleceğe dair hedef ve iddiaları olan, ülkesini ve milletini seven nitelikli bir nesil yetiştirmektir” dedi

17 Eylül 2018 - 15:05


AK Parti Tokat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Mustafa Arslan 2018–2019 Eğitim - Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Arslan, yayınladığı mesajında şunları dile getirdi; 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla; yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik yavrularımız, okuluna kavuşmayı bekleyen sevgili çocuklarımız, anne babaları ile onurlu mesleği seçerek ülkemizin her köşesinde bu mukaddes görevi ifa eden değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz”
Toplumların kalkınması rahat ve huzura kavuşmalarının tek yolunun bireylerinin iyi bir eğitim almasından geçtiğine dikkat çeken Milletvekili Arslan, bunu çağdaş eğitim ile mümkün olabileceğini vurguladı.

“EN BÜYÜK BÜTÇEYİ EĞİTİME AYIRDIK”
Arslan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hükümet olarak çağdaş eğitimi yakalamak için öğrencilerimizin okul öncesinden, üniversiteye kadar çağın gereklerine uygun eğitim almaları, teknolojik imkânları en yüksek seviyede kullanmaları ve eğitim fırsatlarından aynı derecede faydalanmaları için en büyük bütçeyi eğitime ayırdık. Büyük eğitim atılımları gerçekleştirdik. En değerli yatırımın eğitime ve insana yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bu anlayış içinde geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gayemiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan, okuyan, araştıran, geleceğe dair hedef ve iddiaları olan, ülkesini ve milletini seven nitelikli bir nesil yetiştirmektir. Bu gayemizi başarmak için kararlıyız, emin adımlarla hedeflerimize doğru ilerliyoruz.”
2018–2019 eğitim- öğretim yılının tüm ülkeye hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN
Artık kazma vurulsun!
Artık kazma vurulsun!