Gaziler Günü Törenle kutlandı

Gaziler Günü Törenle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Tokat'ta düzenlenen törenlerle kutlandı.

21 Eylül 2020 - 10:21 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 18:59

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ersoy,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Güleç’in, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajın okundu. Programda Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Güleç “Gaziyim Gazi” isimli şiiri okudu. 

19 Eylül Gaziler günü etkinlikleri kapsamında Erenler Şehitliğini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı  il protokolü ve gaziler, ülkemizin birliği,  bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı. Rahmet ve minnetle anılan şehitler ve ebediyete intikal eden gazilerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Pandemi tedbirleri alınarak düzenlenen törenlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Tokat Milletvekilleri Kadim Durmaz, 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ersoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şehit ve gazi dernekleri ile protokol mensupları ve gaziler katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat’ta intihar girişimi
Tokat’ta intihar girişimi
Muhtar cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı
Muhtar cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı