Geleceğin bilişimcileri yetişiyor

Geleceğin bilişimcileri yetişiyor

Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 2023 Hedefleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı-Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kod Adı 2023 Projesinin yeni dönem eğitimleri yoğun katılımla sürdürüyor.

14 Aralık 2018 - 09:49

 

Gençlerin, her biri alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere katılarak, yeteneklerini geliştirme ve ilgi alanlarının üzerine eğilme fırsatı bulacakları “Tokat Gençlik Merkezimizde uygulanmakta olan Kod Adı 2023 projesi ile Gençlere algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri veriliyor. Bu proje ile gençlerin, bilgi birikim ve farkındalıklarını artırarak girişimcilik yönlerini güçlendirmeyi ve onların kendilerini geliştirmelerine yön vermesi hedefleniyor.
Dünyada her alanda, özellikle de teknoloji ve bilişim alanında son derece hızlı bir değişim yaşanıyor. Gençlerimizi iyi eğitir, teknolojik anlamda donanımlı hale getirirsek, içlerindeki girişimci ve yaratıcı ruhu desteklersek bu genç nüfus bizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaktır.
Bu eğitimlerin ardından Ülkemizin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler buradan çıkacak ve geleceğe yön verecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI