google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Geleceğin Mucitleri Zile Gençlik Merkezinde yetişiyor

Geleceğin Mucitleri Zile Gençlik Merkezinde yetişiyor

Zile Gençlik Merkezi Müdürlüğü Gönüllü Gençlerinden Ferhat Karaduman (17) ve Abdullah Altunok (17) akıllarındaki cihaz için gerekli olan parçaları temin etmiş ve bu malzemeler ile birlikte mekanik tasarımı ve yazılımı kendilerine ait olan aynı anda hem dezenfektan hem de ateş ölçen cihazı kısa sürede geliştirerek, kullanıma hazır hale getirdiler.

26 Eylül 2020 - 11:10

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid_19 Pandemi dolayısı ile yaşamış olduğumuz bu zor süreçte Tokat Gençlik Merkezlerinde gönüllü gençlerin destekleri ile siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Destek Grupları’nda aktif görev alma, gençlik merkezi faaliyetlerinde online platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, vatandaşların kullanmaları için teknoloji anlamında da çalışmalarına devam etmekteler.

Bu kapsamda Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı birimlerden Zile Gençlik Merkezi Müdürlüğü Gönüllü Gençlerden Ferhat Karaduman (17) ve Abdullah Altunok (17) akıllarındaki cihaz için gerekli olan parçaları temin etmiş ve bu malzemeler ile birlikte mekanik tasarımı ve yazılımı kendilerine ait olan aynı anda hem dezenfektan hem de ateş ölçen cihazı kısa sürede geliştirerek, kullanıma hazır hale getirdiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Protokol girişine yerleştirilen cihazda elini dezenfekte eden vatandaşların bir taraftan ateşi de ölçülüyor. Vücut ısısı normal değerlerde olan vatandaşlara yeşil yanan led lambalarla geç sinyali veren cihaz, vücut ısısı yüksek seviyede olan vatandaşları tespit ettiğinde ise kırmızı led ışıklarla dur uyarısı vererek, görevlileri uyarıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ