google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Gençler Hedeften Çok Uzaktalar

Gençler Hedeften Çok Uzaktalar

Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk, "Bugün ülkemizdeki gençler Mustafa Kemal Atatürk' ün gösterdiği hedeflerden çok uzaktalar. Eşitsiz koşullar ülke gençliğini geleceğini ve hayallerini beyin göçüne bağlar hale getirmiştir"

19 Mayıs 2020 - 18:25


Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.  Konuk, günün anlamını "19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı mazlum ulusların bağımsızlık mücadele meşalesini yaktığı, Anadolu'nun makûs talihinin değiştiği ve yeniden ayağa kalktığı günün adıdır" sözleriyle anlattı.

GELECEK ENDİŞESİ KARAMSARLIĞA İTİYOR
Günümüze dair bir değerlendirme yapan Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk, corona virüs salgını öncesi gençler açısından tablonun olumsuz olduğunu salgın sonrası da bunun devam edeceğini öne sürerek şunları dile getirdi: "Bugün ülkemizdeki gençler Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflerden çok uzaktalar. Eşitsiz koşullar ülke gençliğini geleceğini ve hayallerini beyin göçüne bağlar hale getirmiştir. Sınavlar gençlere adeta travma yaşatırken üniversitelerin durumu ortadayken nasıl bir gelecek bizleri bekliyor endişesi gençleri karamsarlığa itmektedir. En önemlisi ekonomik koşulların dayattığı işsizlik gençlerimizi hayatlarının baharında umutsuzluğa sevk etmektedir. Ülkemizde gençliğimiz sorunlarına çözümler beklemektedir.  Gençliğin sorunlarını önemsemeyen, tutarlı ve planlı bir gençlik politikası geliştirmeyenlerin her yıl 19 Mayıs'ta çıkıp benzer nutuklar atmasının hiçbir anlamı yoktur. Biz diyoruz ki, gençlere eşit, özgür ve demokratik bir yaşam sunulduğunda 19 Mayısın ruhu taçlanacaktır!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TOKAT’A GELİYOR
SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TOKAT’A GELİYOR
BAKANDAN MÜJDELİ ONAY GELDİ
BAKANDAN MÜJDELİ ONAY GELDİ