>
GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ortaokul öğrencilerine yönelik Gençlik Bilgi Yarışması düzenleniyor. “Hz.Muhammed’in (s.a.v) Hayatı” konusunda düzenlenecek olan yarışmaya ait “Hz.Muhammed’in Hayatı” (Prof. Dr. Casim Avcı- Mevlana İdris) adlı kitabı, katılımcılar internet üzerinden pdf olarak veya TDV şubelerinden temin edebilecek

03 Kasım 2021 - 19:03 - Güncelleme: 07 Kasım 2021 - 21:00

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan ‘Gençlik Bilgi Yarışmasına başvuru www.yarisma.diyanet.gov.tr adresinden 1 Kasım 2021- 1 Aralık 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Sınav ise 4 Aralık 2021 tarihinde, saat: 14:00’de online olarak gerçekleştirilecektir. Yarışma sonucunda Türkiye Geneli ve İl Geneli başarı elde eden ilk 10 öğrenciye Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Tokat İl Müftülüğümüz tarafından  ödül verilecektir.

 

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Her mü’min, Peygamberimiz (s.a.v)’in hayatını öğrenmeli ve öğrendiği bilgileri de hayatına aktarmanın gayreti içerisinde olmalıdır. Çünkü o, bizler için her alanda bir rehber ve örnek olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımızın düzenlediği bu yarışma da Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in hayatının öğrenilmesi noktasında güzel bir fırsattır. Bu yarışma ile gençlerimizin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade, yarışma vesilesi ile Hz. Peygamber (s.a.v)’i tanıma, onun mesajını anlama, milli ve manevi duygularını geliştirme, başkanlığımızın düzenlediği faaliyetler ile gençlerimizi tanıştırma hedeflenmektedir. Bu bağlamda İl Müftülüğü olarak Tokat’ımızda bulunan bütün ortaokul öğrencilerini bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

2021/11/2021-11-03-19-04-51.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x